sobota
| 24 marca 2018

Szok! WHO zalecało wywoływanie poronień... lekiem na wrzody!

Redakcja: | 21 listopada 2017
cytotec

 

Francja właśnie wycofuje lek Cytotec. Preparat na wrzody promowany jest przez Światową Organizację Zdrowia jako... środek wczesnoporonny. "Postępowe" panie nieświadome skutków ubocznych, stosowały ten lek, aby usuwać niechciane ciąże.

Przy pomocy pigułki, zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), dokonywać można aborcji farmakologicznej. Środek zawarty w leku – mizroprostol – jest sprzedawany w co czwartym państwie na świecie.

Jest to lek podawany w leczeniu i profilaktyce wrzodów żołądka i dwunastnicy oraz krwotocznych uszkodzeń i nadżerek.

Decyzję o usunięciu leku z rynku podjęły władze po licznych doniesieniach o krwotokach, pęknięciach macicy, chorobach naczyniowo-sercowych. Kobiety, którym zależało na poronieniu przechodziły jednak istne piekło. Bolesna biegunka, ucisk żołądka, nudności, wymioty, wzdęcia, bóle i zawroty głowy, krwawienia międzymiesiączkowe, krwotoki w okresie menopauzy – to tylko niektóre skutki uboczne.

Gazeta "Le Monde" wychwalała Cytotec jako "cudowny lek" w Ameryce Łacińskiej. Aborcja w części krajów tego regionu jest zakazana. Środki aborcyjne są tam jednak przywożone potajemnie i sprzedawane na czarnym rynku. Propagatorzy aborcji zareagowali zatem z niepokojem na te doniesienia. Wskazują, że decyzja ta może sprawić, iż aborcja stanie się mniej dostępna we Francji i może zmniejszyć się wykorzystanie pigułki do wywoływania aborcji farmakologicznej na przykład w krajach latynoskich.

 

pch24.pl/AG/Fot. Facebook Jeszcze nie teraz


Zobacz więcej z kategorii: Polska | Świat | Gospodarka | Opinie | Bez komentarza | Po godzinach | wSensie.tv
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo. 2018 Copyright wSensie.pl
Ta strona wykorzystuje do swojego działania pliki Cookies. Możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki. Blokada może spowodować niepoprawne działanie strony lub brak dostępu do niektórych jej funkcji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij