czwartek
| 22 marca 2018

Catherine Deneuve potępia feminizm i broni praw mężczyzn do podrywania kobiet

Redakcja: | 11 stycznia 2018
Catherine Deneuve

100 kobiet, w tym Catherine Deneuve, Ingrid Caven i Catherine Millet bronią prawa mężczyzn do podrywania kobiet. Ich zdaniem feminizm jest mową nienawiści wobec ludzi.

Manifest jest odpowiedzią na akcję #MeToo, która wywołała burzliwą dyskusję na temat molestowania kobiet w miejscu pracy. Nagle wiele kobiet showbiznesu uświadomiło sobie, że doznało przemocy seksualnej ze strony reżyserów i producentów filmowych.

W wyniku słynnej sprawy Weinsteina, producenta filmowego, właściciela wytwórni filmowej Miramax, który został oskarżony przez słynne aktorki, takie jak Angelina Jolie czy Gwyneth Paltrow o molestowanie seksualne, akcja #MeToo rozpaliła media społecznościowe i prasę do czerwoności. Próbowano oskarżać osoby, które nie mając możliwości udzielenia odpowiedzi lub obrony, zostały zrównane z przestępcami seksualnymi.

Tekst podpisany przez sto francuskich kobiet o ekscesach ruchu #MeToo przeciwko napaści seksualnej podsyca debatę w zagranicznej prasie. Twarzą ruchu wspierającego "wolność" mężczyzn i potępiającego feminizm (który przyjmuje twarz nienawiści do mężczyzn i seksualności), jest słynna francuska aktorka Catherine Deneuve.

Artystka za swe poglądy została mocno zaatakowana przez feministyczne środowiska, które zarzucają Deneuve mizoginizm. Według tych środowisk, walka z molestowaniem to ostatni krok w boju o prawa kobiet.

 

lemonde.fr/EZ/Fot. Wikimedia Commons


Zobacz więcej z kategorii: Polska | Świat | Gospodarka | Opinie | Bez komentarza | Po godzinach | wSensie.tv
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo. 2018 Copyright wSensie.pl
Ta strona wykorzystuje do swojego działania pliki Cookies. Możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki. Blokada może spowodować niepoprawne działanie strony lub brak dostępu do niektórych jej funkcji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij