czwartek
| 22 lutego 2018
 

Hofer pewnie o swojej decyzji: Nie popełniłem żadnego błędu

Redakcja: | 11 lutego 2018
Walter Hofer

Walter Hofer, szef konkursów skoków narciarskich przyznał, że kilka razy przeszło mu przez myśl, żeby zakończyć wczorajszy konkurs na olimpiadzie. Ostatecznie jednak, mimo fatalnych warunków, odbył się.

– Kilka razy myślałem o tym, żeby przerwać sobotni konkurs igrzysk olimpijskich. Decyzja była na krawędzi

– stwierdził Hofer.

– Wszystko zależało od jury. Jury zadecydowało, że nie ma niebezpieczeństwa i można czekać na dobre warunki

– tłumaczył się Austriak.

Zawody indywidualne w Pjongczangu wzbudziły wiele kontrowersji. Już podczas pierwszej serii z powodu wiatru ich przebieg był zaburzony. W rozstrzygającej rozgrywce warunki jeszcze się pogorszyły, a skoczkowie wielokrotnie zmuszani byli do opuszczenia belki startowej. Apogeum złych warunków pogodowych przypadło na skok Simona Ammana. Szwajcar schodził z belki kilkakrotnie, a załoga musiała ogrzewać go kocem. Amman nie krył wściekłości.

Stefan Hula, który był liderem konkursu ostatecznie zajął piąte miejsce. Drugi po pierwszej serii Kamil Stoch zakończył konkurs na czwartej pozycji, do podium zabrakło 0,4 punktu. Zwycięzcą został  Andreas Wellinger, drugi był Johann Andre Forfang, a na najniższym stopniu podium stanął Robert Johansson.

Do przebiegu i organizacji konkursu odniósł się poirytowany Adam Małysz, dyrektor skoków w PZN.

 

wp.pl/marma/Fot. Facebook Fani Skoków Narciarskich


Zobacz więcej z kategorii: Polska | Świat | Gospodarka | Opinie | Bez komentarza | Po godzinach | wSensie.tv
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo. 2018 Copyright wSensie.pl
Ta strona wykorzystuje do swojego działania pliki Cookies. Możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki. Blokada może spowodować niepoprawne działanie strony lub brak dostępu do niektórych jej funkcji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij