niedziela
| 20 maja 2018
 

Brytyjski dziennik przyrównuje Tuska do Ojca Chrzestnego

Redakcja: | 09 marca 2018
Tusk

Dziennik "The Sun" postanowił w ciekawy sposób nawiązać do projektu Donalda Tuska dotyczącego rozmów o brexicie. Brytyjczycy odgryźli się m.in. uszczypliwą grafiką Przewodniczącego Rady Europejskiej.

"UE zachowuje się jak gangsterzy, grożąc Wielkiej Brytanii ograniczeniami w handlu"

– pisze "The Sun".

W artykule o taryfach widnieje zdjęcie Donalda Tuska. Przewodniczący Rady Europejskiej został na nim przedstawiony jako bohater książki "Ojciec Chrzestny",Vito Corleone. Na grafice istnieje także dymek z napisem "złożyłem im propozycję, którą muszą odrzucić". Zdjęcie ma nawiązywać do środowego przedstawienia przez Tuska projektu wytycznych Komisji Europejskiej dotyczących dalszych rozmów o brexicie. Nowy projekt zakłada m.in. zerową taryfę celną na towary.

– Pomiędzy Wielką Brytanią i Unią Europejską możliwa jest tylko umowa o wolnym handlu

– oznajmił Donald Tusk.

Słowa Przewodniczącego Rady Europejskiej zdenerwowały Brytyjczyków. Z artykułu zatytułowanego "Brextortion" dowiadujemy się, że "UE zachowuje się jak gangsterzy, grożąc Wielkiej Brytanii ograniczeniami w handlu".

 

wp.pl/siem/Fot. Twitter Piotr Leski


Zobacz więcej z kategorii: Polska | Świat | Gospodarka | Opinie | Bez komentarza | wSensie.tv
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo. 2018 Copyright wSensie.pl
Ta strona wykorzystuje do swojego działania pliki Cookies. Możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki. Blokada może spowodować niepoprawne działanie strony lub brak dostępu do niektórych jej funkcji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij