niedziela
| 20 maja 2018
 

Tillerson odwołany. Szef CIA nowym Sekretarzem Stanu

Redakcja: | 13 marca 2018
Mike Pompeo i Donald Trump

Prezydent Stanów Zjednoczonych, Donald Trump poinformował o odwołaniu Rexa Tillersona ze stanowiska szefa dyplomacji. Nowym Sekretarzem Stanu został Mike Pompeo, szef CIA.

"Mike Pompeo, szef CIA, zostanie naszym nowym Sekretarzem Stanu. Będzie wykonywał fantastyczną pracę! Dziękuję Rexowi Tillersonowi za jego służbę. Gina Haspel będzie nowym dyrektorem CIA i tym samym będzie pierwszą kobietą na tym stanowisku. Gratuluję wszystkim"

– napisał na Twitterze Donald Trump.

Tillerson został ogłoszony Sekretarzem w grudniu 2016 roku. Nominowany wówczas Rex Tillerson krytykowany był przez media jako osoba blisko związana z prezydentem Rosji, Władimirem Putinem. Donald Trump po pewnym czasie stwierdził, że Tillerson jest "zbyt łagodny" oraz "zbyt establishmentowy".

Mike Pompeo szefem CIA został w styczniu ubiegłego roku. W przeszłości bronił służb specjalnych, które oskarżano o stosowanie tortur. Jednym z największych zagrożeń - jego zdaniem - jest "radykalny islamski terroryzm". Jest także bardzo krytyczny w stosunku do Rosji.

rmf24.pl/cwik/Fot. Twitter CyberDefence24/Office of the President-elect, CC BY 4.0, Wikimedia Commons


Zobacz więcej z kategorii: Polska | Świat | Gospodarka | Opinie | Bez komentarza | wSensie.tv
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo. 2018 Copyright wSensie.pl
Ta strona wykorzystuje do swojego działania pliki Cookies. Możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki. Blokada może spowodować niepoprawne działanie strony lub brak dostępu do niektórych jej funkcji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij