czwartek
| 26 kwietnia 2018
 

Rosja nie przyznaje się do zamachu na Skripala. Szef rosyjskiej komisji ds. zagranicznych: Zachód poszedł na całość przeciwko Rosji

Redakcja: | 16 marca 2018
Kontantin Kosaczew

Rosja nie przyznaje się do zamachu na byłego pułkownika GRU, Siergieja Skripala, który miał miejsce na terytorium Wielkiej Brytanii. Jest to już kolejne oświadczenie strony rosyjskiej w tej sprawie. Konstantin Kosaczow, szef Komisji do Spraw Zagranicznych Rady Federacji określił "presję solidarności przywódców dużych państw" jako "pójście na całość".

"Bardzo przykro jest obserwować, jak pod presją tej solidarności przywódcy dużych państw ponoszących swoją część odpowiedzialności za globalne bezpieczeństwo nadużywają tragicznym, lecz nierozwiązanym incydentem w interesie demonizacji Rosji"

napisał na Facebooku Kosaczow. Dodał, że kierowanie oskarżeń w stronę Rosji jest spowodowane "renomą polityków najwyższej rangi i Zachodu w ogóle".

"Zachód idzie na całość, zdając sobie sprawę z tego, że demaskacja jednego kłamstwa może pociągnąć za sobą ujawnienie pozostałych, z których powodu były wprowadzane sankcje i oskarżano Rosję… Te ataki, sankcje, wojny dyplomatyczne i inne represje są celem i przyczyną a nie skutkiem"

uważa Konstantin Kosaczow.

"Zachód poczuł systemowe zagrożenie dla swojej globalnej dominacji i zdemaskowanie tej brudnej gry może ją całkowicie pogrążyć"

dodał.

 

sputniknews.com/cwik/Fot. Twitter Russia in RSA


Zobacz więcej z kategorii: Polska | Świat | Gospodarka | Opinie | Bez komentarza | Po godzinach | wSensie.tv
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo. 2018 Copyright wSensie.pl
Ta strona wykorzystuje do swojego działania pliki Cookies. Możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki. Blokada może spowodować niepoprawne działanie strony lub brak dostępu do niektórych jej funkcji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij