wtorek
| 24 kwietnia 2018
 

Trump ostro do Rosji: Przygotujcie się na nasze pociski

Redakcja: | 11 kwietnia 2018
putin i trump

Prezydent USA w ostrych słowach zwrócił się do Rosji. Napisał m.in., że "relacje z Rosją są gorsze niż za czasów zimnej wojny". 

Chodzi o oskarżenia, jakoby Assad miał kolejny już raz użyć broni chemicznej przeciwko islamistom oraz ludności cywilnej.

 "Rosja zapewnia, że zestrzeli dowolny i każdy pocisk wystrzelony w kierunku Syrii. Przygotuj się Rosjo, bo one nadejdą, będą ładne, nowe i inteligentne! Nie powinnaś być partnerką zwierzęcia zabijającego gazem, które zabija swoich ludzi i znajduje w tym przyjemność!"

– napisał Donald Trump.

"Nasze relacje z Rosją są gorsze niż za czasów zimnej wojny. Rosja nas potrzebuje, abyśmy pomogli jej gospodarce, a zrobienie tego byłoby bardzo proste. Wszystkie narody powinny współpracować. Skończyć wyścig zbrojeń?"

– dodał w kolejnym wpisie prezydent USA.

Maria Zacharowa, rzecznik rosyjskiego MSZ odpowiedziała, że "inteligentne pociski powinny lecieć w kierunku terrorystów, a nie prawowitych rządów". Dodała przy tym, że użycie "inteligentnych pocisków" przez USA w Syrii mogłoby być próbą zniszczenia dowodów na domniemany atak chemiczny w tym kraju.

rmf24.pl/cwik/Fot. Twitter Radsoław K./Twitter Kresy24.pl


Zobacz więcej z kategorii: Polska | Świat | Gospodarka | Opinie | Bez komentarza | Po godzinach | wSensie.tv
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo. 2018 Copyright wSensie.pl
Ta strona wykorzystuje do swojego działania pliki Cookies. Możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki. Blokada może spowodować niepoprawne działanie strony lub brak dostępu do niektórych jej funkcji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij