23 stycznia 2017
poniedziałek
POGODA:
ZNAJDZIESZ NAS NA:

Dla PO i Nowoczesnej taki głęboki podział jest wygodny, bo on ich zwalnia z jakiejkolwiek pracy intelektualnej. Wystarczy krzyczeć, że straszny "kaczystowski" dyktator zawładnął Polską i to wszystko – mówił publicysta Łukasz Warzecha w rozmowie z wSensie.pl, odnosząc się do konfliktów na polskiej scenie politycznej.

– Ten rząd bardzo słabo sobie radzi, jeśli chodzi o wizerunek. Ma na sumieniu mnóstwo grzechów pychy, różnych zachowań, które wskazywałyby na to, że działacze PiS zapomnieli, że raz się ma władzę, raz się jej nie ma i że władzy się nie zdobywa raz na zawsze

– ocenił Łukasz Warzecha.

Odnosząc się do słów Jarosława Kaczyńskiego, który ostatnie działania opozycji w sejmie nazwał "próbą puczu", publicysta stwierdził, że jest to określenie "kompletnie nieadekwatne".

– To nie była żadna próba puczu. To była słabo zorganizowana i dosyć komiczna, prawdę mówiąc, próba doprowadzenia do jakiejś formy przesilenia. (…) Mam wrażenie, że politycy po obu stronach w tej chwili bawią się z zapałkami. To jest niezwykle niepokojące, bo jeżeli lider obozu rządzącego mówi o puczu, to automatycznie wśród wielu swoich zwolenników wzbudza takie przekonanie, że skoro jest pucz, to trzeba brać kosy w ręce i bronić demokracji (…), a z kolei druga strona, jeżeli mówi o dyktaturze, no to przed dyktaturą też się trzeba bronić

– stwierdził.

– To jest proszenie się o nowego Ryszarda Cybę. Bardzo się dziwię, że żaden z polityków jednego czy drugiego obozu tego nie dostrzega

–podkreślił Warzecha oraz dodał, że "w tym wszystkim jest jednak siła, która stara się zachować jakiś zdrowy rozsądek – klub Kukiz'15".

–  To jest model, jak powinna działać dobrze zorganizowana i merytoryczna opozycja. Natomiast nie jest przypadkiem, że klub Kukiz'15 jest najczęściej ignorowany przez media. (…) To jest po prostu bardzo niewygodne, żeby pokazywać, że jest ktoś, kto potrafi rzeczowo krytykować rządzących. Rządzący nie mają żadnego interesu w tym, żeby na taką krytykę zwracać uwagę

– przekonywał publicysta.

– Dla Platformy i Nowoczesnej taki głęboki podział też jest wygodny, bo on ich zwalnia z jakiejkolwiek pracy intelektualnej. Wystarczy krzyczeć, że straszny "kaczystowski" dyktator zawładnął Polską, i to wszystko

– podsumował Warzecha.

Reporter: Agnieszka Radzik
Zdjęcia i montaż: Janusz Kojro/wSensie
Fot. wSensie

 

 

Więcej z tej kategorii...

Jackowski (PiS): To były niemieckie obozy koncentracyjne. Nie organizowali ich jacyś abstrakcyjni naziści [WIDEO]

To jest dość eufemistyczna formuła, która pozwala zrelatywizować odpowiedzialność za te straszliwe zbrodnie – powiedział w rozmowie z wSensie.pl Jan Maria Jackowski, który nie zgadza się ze stanowiskiem Pawła Rabieja, zdaniem którego obozy koncentracyjne nie były niemieckie, ale "nazistowskie".

Chruszcz (Kukiz'15): Jeśli PO i N krytykują zmiany w samorządach, to jest tu drugie i trzecie dno [WIDEO]

Ważymy argumenty za i przeciw – zaznaczył w rozmowie z wSensie.pl Sylwester Chruszcz, zapytany o stosunek swojego ugrupowania do zapowiadanych zmian w ordynacji samorządowej.

Korwin-Mikke: Walka między Obamą a Clinton w poprzednich wyborach była walką między skrzydłem prożydowskim a proarabskim [WIDEO]

Barack Obama był reprezentantem sił promuzułmańskich. On jest – nie wiem czy wierzącym, ale obrzezanym – muzułmaninem – powiedział w rozmowie z wSensie.pl Janusz Korwin-Mikke.

Grabiec (PO): Donald Tusk jest szansą na wyższą pozycję międzynarodową Polski [WIDEO]

Z całą pewnością w interesie Polski jest to, żeby Donald Tusk pełnił funkcję przewodniczącego Radzie Europejskiej jak najdłużej. Byłoby dobrze, żeby rząd PiS korzystał z tego atutu, jakim jest jego obecność w tych strukturach – mówił rzecznik PO Jan Grabiec w rozmowie wSensie.pl.

Polski Trump? Chruszcz (Kukiz'15): Kukiz, Paweł Kukiz [WIDEO]

Prezydentura pana Obamy była miałka. Proszę zauważyć, że pod koniec jego prezydentury cały świat płonął – powiedział w rozmowie z wSensie.pl poseł ruchu Kukiz'15 Sylwester Chruszcz.

Tarczyński (PiS) o zgłoszeniu Owsiaka do nagrody Nobla przez Joannę Schmidt: Może ona sama zasługuje na jakąś nagrodę, np. "podróżnik roku"? [WIDEO]

Jest to jakaś próba wybrnięcia wizerunkowego i pokazania się z dobrej strony. Chciałbym, żeby posłowie wykonywali swoją pracę, a nie zajmowali się akcjami PR-owymi – stwierdził Dominik Tarczyński w rozmowie wSensie.pl.

Bejda (PSL) o Błaszczaku: Nie wiem, czy nie będzie chciał zmienić nazwy resortu na Ministerstwo Straszenia [WIDEO]

Dla mnie jest to absolutnie próba zastraszenia Polaków – tak można dosadnie jednym zdaniem to podsumować. Przecież każdy Polak ma prawo do demonstrowania, do pokojowej demonstracji – powiedział w rozmowie z wSensie.pl poseł PSL Paweł Bejda, odnosząc się do informacji o identyfikowaniu uczestników protestów pod sejmem.

Kierwiński (PO): Z przykrością stwierdzam, że zbliżamy się do państwa policyjnego [WIDEO]

Jeżeli publikowane są zdjęcia osób, które przyszły na pokojową demonstrację, jeżeli minister Błaszczak mówi, że te osoby są identyfikowane przez policje, to widać, że w Polsce niedługo legalne demonstrację będą stały pod znakiem zapytania – powiedział Marcin Kierwiński w rozmowie z wSensie.pl.

 

 

Kowalczyk o wyłudzeniach VAT: Służby powinny sprawdzić, czy władze nie przymykały oczu

Polska

Henryk Kowalczyk, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów, uważa, że odpowiednie służby powinny sprawdzić, czy władze w ostatnich latach nie przymykały oczu na wyłudzenia podatku VAT na fikcyjnym eksporcie.

Rostowski: Tuskowi może pomóc brak poparcia Kaczyńskiego

Polska

Były wicepremier i minister finansów Jacek Rostowski uważa, że stwierdzenie szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego, że wybór donalda Tuska na kolejną kadencję "nie jest polską racją stanu", może Tuskowi pomóc, a nie zaszkodzić.

Orban: Europa ponadnarodowa jest iluzją

Świat

Zdaniem premiera Węgier Viktora Orbana, Europa powinna być "wielobiegunowa" i pożegnać się z iluzją federalizmu.

Największa nad Bałtykiem grupa stoczniowa. Morawiecki: Będzie jedną z gospodarczych lokomotyw

Gospodarka

Towarzystwo Finansowe Silesia sprzedało Stocznię Szczecińską za 100 mln zł Funduszowi Inwestycyjnemu Mars. Dzięki tej transakcji może powstać jedna z większych w Europie i największa nad Bałtykiem grupa stoczniowa.

Premier Holandii w liście do mieszkańców kraju: Zachowujcie się normalnie albo wyjedźcie

Świat

Mark Rutte w opublikowanym przez holenderskie media liście do "wszystkich Holendrów" napisał, że jego rodacy muszą "aktywnie bronić swoich wartości".

Opozycja marzeń

Opinie

Prawo i Sprawiedliwość popełnia błędy, czasem nawet spore. Jak zresztą każda partia rządząca. Ale przy takiej opozycji, żeby osłabić pozycję PiS, potrzebna byłaby naprawdę potężna wtopa rządzących.

Pogoda Warszawa z serwisu
Informujemy, pokazujemy i nazywamy rzeczy po imieniu. Słowem: pokazujemy świat takim, jaki jest. Znajdziecie nas na:

www.wsensie.pl
www.wsensie.tv
www.facebook.com/wsensiepl
www.twitter.com/wSensie


logo wSensie
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo.

2017 Copyright wSensie.pl
Ta strona wykorzystuje do swojego działania pliki Cookies. Możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki. Blokada może spowodować niepoprawne działanie strony lub brak dostępu do niektórych jej funkcji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.