22 lutego 2017
środa
POGODA:
ZNAJDZIESZ NAS NA:

Dla PO i Nowoczesnej taki głęboki podział jest wygodny, bo on ich zwalnia z jakiejkolwiek pracy intelektualnej. Wystarczy krzyczeć, że straszny "kaczystowski" dyktator zawładnął Polską i to wszystko – mówił publicysta Łukasz Warzecha w rozmowie z wSensie.pl, odnosząc się do konfliktów na polskiej scenie politycznej.

– Ten rząd bardzo słabo sobie radzi, jeśli chodzi o wizerunek. Ma na sumieniu mnóstwo grzechów pychy, różnych zachowań, które wskazywałyby na to, że działacze PiS zapomnieli, że raz się ma władzę, raz się jej nie ma i że władzy się nie zdobywa raz na zawsze

– ocenił Łukasz Warzecha.

Odnosząc się do słów Jarosława Kaczyńskiego, który ostatnie działania opozycji w sejmie nazwał "próbą puczu", publicysta stwierdził, że jest to określenie "kompletnie nieadekwatne".

– To nie była żadna próba puczu. To była słabo zorganizowana i dosyć komiczna, prawdę mówiąc, próba doprowadzenia do jakiejś formy przesilenia. (…) Mam wrażenie, że politycy po obu stronach w tej chwili bawią się z zapałkami. To jest niezwykle niepokojące, bo jeżeli lider obozu rządzącego mówi o puczu, to automatycznie wśród wielu swoich zwolenników wzbudza takie przekonanie, że skoro jest pucz, to trzeba brać kosy w ręce i bronić demokracji (…), a z kolei druga strona, jeżeli mówi o dyktaturze, no to przed dyktaturą też się trzeba bronić

– stwierdził.

– To jest proszenie się o nowego Ryszarda Cybę. Bardzo się dziwię, że żaden z polityków jednego czy drugiego obozu tego nie dostrzega

–podkreślił Warzecha oraz dodał, że "w tym wszystkim jest jednak siła, która stara się zachować jakiś zdrowy rozsądek – klub Kukiz'15".

–  To jest model, jak powinna działać dobrze zorganizowana i merytoryczna opozycja. Natomiast nie jest przypadkiem, że klub Kukiz'15 jest najczęściej ignorowany przez media. (…) To jest po prostu bardzo niewygodne, żeby pokazywać, że jest ktoś, kto potrafi rzeczowo krytykować rządzących. Rządzący nie mają żadnego interesu w tym, żeby na taką krytykę zwracać uwagę

– przekonywał publicysta.

– Dla Platformy i Nowoczesnej taki głęboki podział też jest wygodny, bo on ich zwalnia z jakiejkolwiek pracy intelektualnej. Wystarczy krzyczeć, że straszny "kaczystowski" dyktator zawładnął Polską, i to wszystko

– podsumował Warzecha.

Reporter: Agnieszka Radzik
Zdjęcia i montaż: Janusz Kojro/wSensie
Fot. wSensie

 

 

Więcej z tej kategorii...

Jackowski (PiS) o Szczerbie: Chciał przypomnieć o swojej obecności [WIDEO]

Argumentacja, jaka została użyta do tego wniosku, jest niemerytoryczna, ponieważ marszałek sejmu wykonywał swoje ustawowe i konstytucyjne obowiązki – powiedział w rozmowie z wSensie.pl Jan Maria Jackowski, komentując wniosek o odwołanie marszałka Kuchcińskiego.

Furgo (N): Niech Macierewicz nie obiecuje, tylko działa. Sprzęt marynarki wojennej to złom, muzeum [WIDEO]

Żeby było jasne, ja trzymam bardzo mocno kciuki za pana ministra Macierewicza, tylko niech coś wreszcie się stanie – mówił Grzegorz Furgo w rozmowie z wSensie.pl, odnosząc się do planów szefa MON w kwestii zakupu śmigłowców dla polskiej armii.

Grabiec (PO): PiS jest jak komunistyczni "utrwalacze demokracji" [WIDEO]

To oświadczenie jest skandaliczne. Niestety kompromituje polski rząd, rząd Prawa i Sprawiedliwości zagranicą – powiedział w rozmowie z wSensie.pl Jan Grabiec, komentując odpowiedź polskiego MSZ wystosowaną do Komisji Europejskiej w sprawie przestrzegania zasad praworządności w Polsce.

Szczerba (PO): Kompleksy wobec Donalda Tuska są dla Kaczyńskiego trudne do udźwignięcia [WIDEO]

To chora wyobraźnia ministra Jakiego powoduje takie newsy – powiedział wSensie.pl Michał Szczerba, komentując słowa wiceministra sprawiedliwości, który zasugerował, że za plotkami na temat wydania europejskiego nakazu aresztowania dla Donalda Tuska może stać właśnie środowisko byłego premiera.

Czarnecki (PiS) o słowach Timmermansa: "Baju, baju, będziesz w raju" [WIDEO]

Dzisiaj Europa ma dużo poważniejsze wyzwania, niż osobiste wojenki komisarza z Holandii – stwierdził Ryszard Czarnecki w rozmowie z wSensie.pl, komentując słowa Fransa Timmermansa, który wezwał kraje członkowskie UE do zaangażowania się w spór prawny z Polską.

Lubnauer (N): Waszczykowski przegrał pyskówkę z Timmermansem [WIDEO]

Nie zaiskrzyli jak gwiazdy – powiedziała Katarzyna Lubnauer w rozmowie z wSensie.pl, oceniając udział przedstawicieli polskich władz w 53. Konferencji Bezpieczeństwa w Monachium.

Pięta (PiS): Tusk powinien mieć postawione zarzuty zdrady dyplomatycznej [WIDEO]

Od Polaka czegoś wymagamy, od Polaka czegoś oczekujemy, a w mojej ocenie pan Donald Tusk, będąc premierem rządu Rzeczypospolitej, najpierw realizował politykę prorosyjską, a potem – proniemiecką – powiedział wSensie.pl Stanisław Pięta.

Michał Kamiński (UED): Nic, co wychodzi z ust Jarosława Kaczyńskiego, nie brzmi dla mnie poważnie [WIDEO]

Uważam, że to jest w oczywistym polskim interesie – powiedział w rozmowie z wSensie.pl Michał Kamiński, odnosząc się do słów Jarosława Kaczyńskiego, który stwierdził, że poparcie reelekcji Donalda Tuska na stanowisko szefa RE nie leży w interesie Polski.

 

 

Solidarność szefowych rządu? Kopacz: Nie latałam wojskową CASĄ do domu, ale premier ma takie prawo

Polska

Nie jest to coś złego, że ktoś wsiada do samolotu i lata. Jeśli to jest coś nagannego, to proszę rozliczać każdego posła – komentowała podróż premier Beaty Szydło samolotem wojskowym do Krakowa Ewa Kopacz.

Kaczyński o "przewietrzeniu" samorządów i "uniemożliwieniu przejęcia służby zdrowia"

Polska

Wybory samorządowe są bardzo ważne, ich wyniki będą miały odzwierciedlenie w kolejnych wyborach parlamentarnych, więc od nich należy rozpocząć przygotowania – mówił szef PiS podczas spotkania z częścią mazowieckich struktur PiS.

Niecik o Wiśniewskim: Jest kłamcą, mówił o miłości, a zaraz zdradził i się rozstał

Po godzinach

Gwiazdor muzyki disco polo zaatakował ogół celebrytów. Imiennie oberwało się Michałowi Wiśniewskiemu. Tomasz Niecik zapewnił przy tym, że on sam pozostaje sobą.

Kownacki o podróżach Szydło wojskową CASĄ do domu: "Samoloty są po to, żeby latać"

Polska

Wiceszef MON Bartosz Kownacki odniósł się do informacji dziennika "Rzeczpospolita" o tym, że premier Szydło w dniu wypadku rządowej kolumny przyleciała z Warszawy do Krakowa wojskowym samolotem transportowym CASA.

Globus Polski z "Ucha prezesa" wreszcie na rynku. Czy zakupią go szkoły?

Bez komentarza

Do sprzedaży trafiły inspirowane serialem "Ucho prezesa" globusy, na których widnieje wyłącznie Polska.  Do globusów dołączane są  naklejki z nieistniejącym państwem "San Escobar".

Belka o Amber Gold: Już po reklamie było wiadomo, że to gruby przekręt. "Trzeba być analfabetą, żeby do czegoś takiego nie dojść"

Polska

Były szef NBP Marek Belka powiedział przed sejmową komisją ds. Amber Gold, że nie jest prawdą, iż Narodowy Bank Polski nic nie zrobił w tej sprawie.

Pogoda Warszawa z serwisu
Informujemy, pokazujemy i nazywamy rzeczy po imieniu. Słowem: pokazujemy świat takim, jaki jest. Znajdziecie nas na:

www.wsensie.pl
www.wsensie.tv
www.facebook.com/wsensiepl
www.twitter.com/wSensie


logo wSensie
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo.

2017 Copyright wSensie.pl
Ta strona wykorzystuje do swojego działania pliki Cookies. Możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki. Blokada może spowodować niepoprawne działanie strony lub brak dostępu do niektórych jej funkcji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.