19 stycznia 2017
czwartek
POGODA:
ZNAJDZIESZ NAS NA:

Czy Warszawiacy popierają protest opozycji w sali plenarnej sejmu? Kto ich zdaniem ponosi odpowiedzialność za konflikt parlamentarny? Oto, co mieszkańcy stolicy sądzą na temat bieżących wydarzeń w Polsce.

Reporter: Agnieszka Radzik
Zdjęcia i montaż: Barbara Goliasz/wSensie
Fot. wSensie

 

Więcej z tej kategorii...

Pięta (PiS): Spora część niemieckiego lewactwa siedzi w kieszeni Gazpromu [WIDEO]

Jest to zawsze lepszy wybór, niż gdyby przewodniczącym miał zostać ktoś z kręgów radykalnej lewicy – stwierdził Stanisław Pięta w rozmowie wSensie.pl, komentując wybór chadeka Antonio Tajaniego na nowego przewodniczącego Parlamentu Europejskiego.

Zembaczyński (N) o apelu opozycji do instytucji zagranicznych : To tzw. "fejk", jak z kanapkami i puczem [WIDEO]

Nowoczesna odwołuje się do legalnych instytucji funkcjonujących w Polsce i nie było mowy o żadnym takim apelu – mówił Witold Zembaczyński w rozmowie wSensie.pl, komentując sprawę rzekomego wzywania przez opozycję instytucji zagranicznych do interwencji ws. kryzysu sejmowego.

Kierwiński (PO): PiS chce wykluczyć członków KOD-u z Polski [WIDEO]

Myślę, że z takiego konfliktu na linii: zarząd KOD – przewodniczący KOD cieszy się tylko jednak osoba w Polsce: Jarosław Kaczyński  stwierdził poseł PO Marcin Kierwiński w rozmowie z wSensie.pl.

Lubnauer (N): Polski nie stać na to, żeby nie wykorzystać Tuska za granicą [WIDEO]

Myślę, że Donald Tusk powinien zostać na kolejną kadencję przewodniczącym Rady Europejskiej i nawet wbrew pozorom ma spore szanse na to, i wszyscy Polacy powinni zrobić wszystko, żeby to się udało – powiedziała Katarzyna Lubnauer w rozmowie z wSensie.pl.

Stefaniak (PSL) o ewentualnych zmianach w ordynacji wyborczej: To jest choroba na władzę [WIDEO]

Chodzi o to, że PiS nie lubi samorządów, nie rozumie samorządów i chce, kosztem władzy samorządowej, umacniać władzę centralną – stwierdził w rozmowie z wSensie.pl rzecznik prasowy PSL Jakub Stefaniak.

Halicki (PO) o ewentualnych karach dla protestujących posłów: To jest śmieszne [WIDEO]

Uzurpacja do tego, by stanowić władzę ponad prawem, jest tak daleko idąca, że dziś na pewno mamy zagrożenie autorytaryzmem i zachwiany demokratyczny porządek prawny – stwierdził poseł PO Andrzej Halicki.

Długi (Kukiz'15): Martin Schulz? Nie jestem jego wielkim przyjacielem. Niektóre jego wypowiedzi były po prostu antypolskie [WIDEO]

To są wszystko biurokraci. To nie są mężowie stanu, którzy mają jakąś wizję, która będzie w stanie nas wszystkich porwać – stwierdził Grzegorz Długi w rozmowie z wSensie.pl, oceniając kandydatów na przewodniczącego PE.

Stasiński (N) o relacjach z PO: W sprawach fundamentalnych, tak jak dotychczas, będziemy występować wspólnie [WIDEO]

Uczestniczyłem przez kilka dni w proteście, byłem na sali plenarnej, mieliśmy świetne kontakty, relacje, rozmowy z posłami Platformy – mówił Michał Stasiński w rozmowie z wSensie.pl, komentując wzajemne relacje posłów Nowoczesnej i Platformy Obywatelskiej.

 

 

Kamiński: Nienawiść do Tuska motywuje Kaczyńskiego, nie wiem, do czego to go prowadzi

Polska

Poseł Unii Europejskich Demokratów, odnosząc się do kwestii przyszłości Donalda Tuska w strukturach europejskich, uważa, że sojusz chadeków, konserwatystów i liberałów, który doprowadził do wyboru Antonio Tajaniego na szefa europarlamentu, "raczej zwiększa szansę Donalda Tuska".

Policja ściąga zwiększone siły. Protest podczas wizyty Kaczyńskiego na Wawelu

Polska

W czasie wizyty na Wawelu szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego, który składał kwiaty na grobowcu pary prezydenckiej – Lecha i Marii Kaczyńskich – znów doszło do protestów.

Giertych: Jestem przestępcą, dokonuję autodenuncjacji

Polska

Roman Giertych skomentował fakt poszukiwania przez policję osób, które protestowały przed sejmem 16 grudnia. Powiedział, że zgłasza szefowi MSWiA Mariuszowi Błaszczakowi, iż także był wśród protestujących ludzi.

Ćma z małym penisem nazwana na cześć Trumpa

Bez komentarza

Biolog Vazrick Nazari odkrył nowy gatunek ćmy, który nazwał  Neopalpa donaldtrumpi. Owad faktycznie przypomina prezydenta elekta USA.

Wałęsa do Cenckiewicza: Moralisto, nie rezygnuj! Będzie starcie?

Polska

Czy dojdzie do bezpośredniej konfrontacji Lecha Wałęsy i Sławomira Cenckiewicza? Były prezydent zapowiedział, że 20 stycznia pojawi się na konferencji dotyczącej swojej przeszłości.

Kurski zapowiada: Będziecie płacić, będzie " telewizja publiczna z prawdziwego zdarzenia"

Polska

Telewizja publiczna, mimo braku realnego wsparcia finansowego z abonamentu, w 2016 r. dała radę, jeśli chodzi o wypełnienie misji publicznej – mówił na konferencji prasowej Jacek Kurski.

Pogoda Warszawa z serwisu
Informujemy, pokazujemy i nazywamy rzeczy po imieniu. Słowem: pokazujemy świat takim, jaki jest. Znajdziecie nas na:

www.wsensie.pl
www.wsensie.tv
www.facebook.com/wsensiepl
www.twitter.com/wSensie


logo wSensie
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo.

2017 Copyright wSensie.pl
Ta strona wykorzystuje do swojego działania pliki Cookies. Możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki. Blokada może spowodować niepoprawne działanie strony lub brak dostępu do niektórych jej funkcji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.