26 marca 2017
niedziela
POGODA:
ZNAJDZIESZ NAS NA:

Miejscem debaty jest sejm. My nie odmawiamy debaty, ale debata musi być na gruncie prawa i musi być w sejmie, nie w senacie – stwierdził w rozmowie z wSensie.pl Sławomir Nitras, komentując nieobecność Grzegorza Schetyny podczas poniedziałkowego spotkania z marszałkiem Stanisławem Karczewskim.

– Pan Karczewski nie ma tytułu do rozmowy o sejmie

– podkreślił Sławomir Nitras.

– Rządzący powinni przedstawić propozycję wyjścia z kryzysu, propozycję zgodną z prawem

– przekonywał poseł Platformy.

– Jesteśmy gotowi do każdego kompromisu, zdolni do każdego kompromisu, czy to rano, czy wieczorem, czy to w środku nocy, czy to w południe, natomiast przedmiotem kompromisu musi być prawo. On musi odbywać się na bazie obowiązującego w Polsce prawa

– skwitował polityk PO.

Reporter: Agnieszka Radzik
Zdjęcia i montaż: Barbara Goliasz/wSensie
Fot. wSensie

Więcej z tej kategorii...

Budka: Polacy nie chcą ekstremizmu w polityce. Wierzę, że wrócą do PO. Umiemy mówić "przepraszam" [WIDEO]

Platforma Obywatelska jest partią środka, zawsze mieliśmy mocne skrzydło konserwatywne i skrzydło liberalne. Platforma nigdy nie dokonała żadnego skrętu w prawo czy w lewo – podkreślił w wywiadzie dla wSensie.pl Borys Budka.

Schreiber (PiS): Zdaniem opozycji, wszystko cokolwiek zrobi Jarosław Kaczyński, będzie złe. Już się przyzwyczailiśmy [WIDEO]

To było spotkanie dwóch ważnych liderów partii – tłumaczył w rozmowie z wSensie.pl Łukasz Schreiber, zapytany o to, dlaczego nie prezydent, nie premier, a właśnie prezes PiS spotkał się Theresą May.

Brejza (PO): Putin mówi jak politycy PiS. Też zarzuca Europie to słynne "lewactwo" [WIDEO]

Leżymy w strefie buforowej pomiędzy Zachodem a Wschodem. Polska nigdy nie będzie takim pojedynczym zawodnikiem, który utrzyma się tutaj, w tej sferze, na styku z Rosją – stwierdził w rozmowie z wSensie.pl Krzysztof Brejza.

Jackowski (PiS): W Unii Europejskiej jest problem z deficytem demokracji [WIDEO]

Jest potrzeba bardzo głębokiej refleksji na temat kondycji Unii Europejskiej – podkreślił w wywiadzie dla wSensie.pl senator Prawa i Sprawiedliwości Jan Maria Jackowski.

Pięta (PiS): Obserwując Tuska, mam wrażenie, że reprezentuje interesy niemieckie albo francuskie [WIDEO]

Mam nadzieję, że jeżeli Donald Tusk ma jakieś resztki polskiej godności, to to uniemożliwili mu działanie na szkodę polskiego interesu – powiedział w rozmowie z wSensie.pl Stanisław Pięta.

Nitras (PO) o "prężeniu muskułów" w UE: Po pierwsze trzeba je mieć, a u panów Waszczykowskiego czy Kaczyńskiego jest z tym problem [WIDEO]

PiS na potrzeby tylko i wyłącznie lokalnej polityki wprowadza do debaty europejskiej taki język, który jest dzisiaj kojarzony z panią Le Pen czy z panem Wildersem w Belgii – ocenił w rozmowie z wSensie.pl Sławomir Nitras. 

Sawicki (PSL): PiS nie chce być w Unii, bo przygotowuje się do zmiany państwa demokratycznego na państwo autorytarne [WIDEO]

Polska w porozumieniu z Niemcami, Francją, Włochami i Hiszpanią, mając za plecami silne oparcie w Grupie Wyszehradzkiej, może być współliderem, współtwórcą nowej, lepszej, sprawniejszej, także administracyjnie, Unii Europejskiej – ocenił w rozmowie z wSensie.pl Marek Sawicki.

Skurkiewicz (PiS): Prezydent jest osobą, bez której praktycznie nic w wojsku się nie dzieje [WIDEO]

Standardowa procedura, standardowe działania. Prezydent, kancelaria prezydenta, pisze pisma, listy do Ministerstwa Obrony Narodowej i również ta korespondencja przepływa w drugą stronę – tak w rozmowie z wSensie.pl Wojciech Skurkiewicz komentował sprawę listów pisanych przez Andrzeja Dudę do Antoniego Macierewicza.

 

 

Duda: W ostatnią środę w południe dzwonił do mnie Donald Tusk. To był pierwszy taki telefon

Polska

W Deklaracji są wytyczone kierunki rozwoju Unii Europejskiej i są wytyczone w sposób, w jaki chcieliśmy. Chodzi przede wszystkim o jedność oraz wspólność rynku – mówił w TVP Info Andrzej Duda.

Komorowski do "pseudopatriotów polskich": Polska może być europejska albo moskiewska

Polska

Byli prezydenci Polski Bronisław Komorowski i Aleksander Kwaśniewski wzięli udział w konferencji "Polska w Unii Europejskiej – 60 lat Traktatów Rzymskich" współorganizowanej m.in. przez ich fundacje.

Pamiętacie tandetny teledysk "Chrzest Polski 966"? Prezydent nagrodził jego twórcę

Po godzinach

Dominik Górny, autor powszechnie uznawanego za kiczowaty teledysku stworzonego na 1050. rocznicę chrztu Polski, został nagrodzony przed samego Prezydenta RP. Artysta otrzymał Brązowy Krzyż Zasługi.

Premier Luksemburga przyszedł do papieża... z mężem

Bez komentarza

Europejscy przywódcy podczas uroczystości 60 rocznicy podpisania Traktatów Rzymskich spotkali się z papieżem Franciszkiem. Premier Luksemburga Xavier Bettel zabrał na to spotkanie swojego... męża.

Białoruś: Łukaszenka robi porządki z opozycją. Setki zatrzymanych [ZDJĘCIA]

Świat

Białoruska milicja zatrzymała w Mińsku setki członków opozycji świętujących 99. rocznicę powstania pierwszego państwa białoruskiego. Na ulicach pojawili się uzbrojeni policjanci.

"Polak, Węgier dwa pacanki", "Zapluty karzeł Europy 1:27". Manifestacje poparcia dla Unii przeszły przez polskie miasta

Polska

Jesteśmy w bardzo symbolicznym miejscu. Polska znalazła się na rozdrożu Unii Europejskiej. Albo będziemy w centrum Europy, albo z niej wylecimy. PiS nie reprezentuje suwerena – mówił na Placu Na Rozdrożu w Warszawie Ryszard Petru.

Pogoda Warszawa z serwisu
Informujemy, pokazujemy i nazywamy rzeczy po imieniu. Słowem: pokazujemy świat takim, jaki jest. Znajdziecie nas na:

www.wsensie.pl
www.wsensie.tv
www.facebook.com/wsensiepl
www.twitter.com/wSensie


logo wSensie
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo.

2017 Copyright wSensie.pl
Ta strona wykorzystuje do swojego działania pliki Cookies. Możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki. Blokada może spowodować niepoprawne działanie strony lub brak dostępu do niektórych jej funkcji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.