23 lutego 2017
czwartek
POGODA:
ZNAJDZIESZ NAS NA:

Miejscem debaty jest sejm. My nie odmawiamy debaty, ale debata musi być na gruncie prawa i musi być w sejmie, nie w senacie – stwierdził w rozmowie z wSensie.pl Sławomir Nitras, komentując nieobecność Grzegorza Schetyny podczas poniedziałkowego spotkania z marszałkiem Stanisławem Karczewskim.

– Pan Karczewski nie ma tytułu do rozmowy o sejmie

– podkreślił Sławomir Nitras.

– Rządzący powinni przedstawić propozycję wyjścia z kryzysu, propozycję zgodną z prawem

– przekonywał poseł Platformy.

– Jesteśmy gotowi do każdego kompromisu, zdolni do każdego kompromisu, czy to rano, czy wieczorem, czy to w środku nocy, czy to w południe, natomiast przedmiotem kompromisu musi być prawo. On musi odbywać się na bazie obowiązującego w Polsce prawa

– skwitował polityk PO.

Reporter: Agnieszka Radzik
Zdjęcia i montaż: Barbara Goliasz/wSensie
Fot. wSensie

Więcej z tej kategorii...

Tarczyński (PiS) o wolności w sztuce: Przecież nie zastrzelimy kogoś i nie powiemy, że to był performance [WIDEO]

Według mojej oceny doszło do przestępstwa, doszło do znieważenia, doszło do obrazy uczuć religijnych, dlatego że teatr został wykorzystany do politycznej prowokacji – mówił Dominik Tarczyński w rozmowie z wSensie.pl, odnosząc się do spektaklu "Klątwa".

Kopacz na temat ustawy o sieci szpitali: Robienie zamętu kosztem pacjentów. To jest nieetyczne [WIDEO]

Żeby skrócić te kolejki, trzeba zatrudnić więcej lekarzy. Żeby zatrudnić lekarzy, trzeba mieć więcej pieniędzy – stwierdziła Ewa Kopacz w rozmowie z wSensie.pl, komentując projekt tzw. ustawy o sieci szpitali.

Jackowski (PiS) o Szczerbie: Chciał przypomnieć o swojej obecności [WIDEO]

Argumentacja, jaka została użyta do tego wniosku, jest niemerytoryczna, ponieważ marszałek sejmu wykonywał swoje ustawowe i konstytucyjne obowiązki – powiedział w rozmowie z wSensie.pl Jan Maria Jackowski, komentując wniosek o odwołanie marszałka Kuchcińskiego.

Furgo (N): Niech Macierewicz nie obiecuje, tylko działa. Sprzęt marynarki wojennej to złom, muzeum [WIDEO]

Żeby było jasne, ja trzymam bardzo mocno kciuki za pana ministra Macierewicza, tylko niech coś wreszcie się stanie – mówił Grzegorz Furgo w rozmowie z wSensie.pl, odnosząc się do planów szefa MON w kwestii zakupu śmigłowców dla polskiej armii.

Szczerba (PO): Kompleksy wobec Donalda Tuska są dla Kaczyńskiego trudne do udźwignięcia [WIDEO]

To chora wyobraźnia ministra Jakiego powoduje takie newsy – powiedział wSensie.pl Michał Szczerba, komentując słowa wiceministra sprawiedliwości, który zasugerował, że za plotkami na temat wydania europejskiego nakazu aresztowania dla Donalda Tuska może stać właśnie środowisko byłego premiera.

Korwin-Mikke o lustracji emerytowanych funkcjonariuszy: Jeśli ludzie pracują dla legalnego państwa, którym była PRL, to nie można za to robić żadnych represji [WIDEO]

Rząd chce po prostu okraść tych ludzi, bo nie ma pieniędzy, szuka różnych pretekstów – stwierdził Janusz Korwin-Mikke, komentując plany MSWiA, które chce zlustrować ponad 191 tys. emerytowanych funkcjonariuszy służb PRL.

Czarnecki (PiS) o słowach Timmermansa: "Baju, baju, będziesz w raju" [WIDEO]

Dzisiaj Europa ma dużo poważniejsze wyzwania, niż osobiste wojenki komisarza z Holandii – stwierdził Ryszard Czarnecki w rozmowie z wSensie.pl, komentując słowa Fransa Timmermansa, który wezwał kraje członkowskie UE do zaangażowania się w spór prawny z Polską.

Lubnauer (N): Waszczykowski przegrał pyskówkę z Timmermansem [WIDEO]

Nie zaiskrzyli jak gwiazdy – powiedziała Katarzyna Lubnauer w rozmowie z wSensie.pl, oceniając udział przedstawicieli polskich władz w 53. Konferencji Bezpieczeństwa w Monachium.

 

 

Winnicki: Reżyser "Klątwy" powinien zostać wydalony z Polski. To było szambo

Polska

Pojawia się pytanie, czy można mówić o tym, że jest to sztuka wpisująca się w kanony polskiej kultury – mówił na antenie Telewizji Republia poseł niezrzeszony Robert Winnicki.

Kuchciński: Być żołnierzem służącym państwu polskiemu to najwyższy zaszczyt. To dla mnie wielki honor

Polska

Te władze, które wygrają wybory, wprowadzają swój program wyborczy i obecnie, od ponad roku, PiS realizuje program wyborczy, dzięki któremu wygrało wybory – mówił na antenie TVP Info Marek Kuchciński.

Marcinkiewicz: Gdy byłem premierem, prosiłem kierowców BOR o wolniejszą jazdę

Polska

Kazimierz Marcinkiewicz przekonywał na antenie TVN24, że w czasach, kiedy był premierem, denerwowało go to, jak był wożony.

Arciszewska-Mielewczyk: Oczekiwałabym od Kościoła wykluczenia aktorów z "Klątwy"

Polska

Jeśli chcą wystawiać przedstawienia obrażające dosłownie wszystkich, to za swoje pieniądze, a nie za publiczne i państwowe – mówiła o "Klątwie" posłanka PiS Dorota Arciszewska-Mielewczyk.

Petru: Nie widzę możliwości wystawienia wspólnego kandydata w Warszawie

Polska

Wiem, że pod wnioskiem o odwołanie Mariusza Błaszczaka podpisują się posłowie innych klubów. Mam apel do posłów PO, aby się podpisali pod tym wnioskiem – mówił na antenie RMF FM lider Nowoczesnej Ryszard Petru.

Włochy: Migranci wyrzucili do morza chrześcijan. Odsiedzą po 18 lat

Świat

Sąd w Palermo skazał 7 migrantów z Afryki, którzy podczas sztormu wyrzucili za burtę 12 chrześcijan pochodzących z Ghany i Nigerii.

Pogoda Warszawa z serwisu
Informujemy, pokazujemy i nazywamy rzeczy po imieniu. Słowem: pokazujemy świat takim, jaki jest. Znajdziecie nas na:

www.wsensie.pl
www.wsensie.tv
www.facebook.com/wsensiepl
www.twitter.com/wSensie


logo wSensie
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo.

2017 Copyright wSensie.pl
Ta strona wykorzystuje do swojego działania pliki Cookies. Możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki. Blokada może spowodować niepoprawne działanie strony lub brak dostępu do niektórych jej funkcji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.