23 marca 2017
czwartek
POGODA:
ZNAJDZIESZ NAS NA:

Platforma przegrała dlatego, że robili deale przy śmietnikach, na cmentarzach. Tam były budowane zapisy ustawowe – stwierdził w rozmowie z wSensie.pl poseł PiS Dominik Tarczyński.

– No już nie wspominając o ośmiorniczkach czy innych "wałkach", jak to niektórzy z nich powiedzieli na taśmach (…). Platforma sama się zaorała. Takie są fakty

– dodał polityk.

Dominik Tarczyński odniósł się także do słów Hanny Gronkiewicz-Waltz, która oceniła wszczęte przez prokuraturę śledztwo ws. przyjęcia łapówki przez prezydent Warszawy lub jej zastępcę jako chęć przykrycia ostatnich kompromitacji PiS w stolicy.

– To Prawo i Sprawiedliwość rządzi w stolicy? Kompromitacji? Kompromitacją jest to, że małżonek pani prezydent stał się współwłaścicielem ponad 60 mieszkań. Dobrze pamiętam? Ponad 60? Tak mi się wydaje. To jest kompromitacja. Kompromitacją jest to, że ponad miliard złotych, miliard, dziewięć zer, bo tyle wynosi wycena tych mieszkań, które w złodziejski sposób zostały przekazane różnym szemranym towarzyszom tego środowiska. I to jest prawdziwa kompromitacja. Kompromitacją jest to, że uciekła z kraju (Hanna Gronkiewicz-Waltz – red.), nie wiadomo, gdzie jest i nie wiadomo czy wróci

– riostował poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Reporter: Agnieszka Radzik
Zdjęcia i montaż: Adam Soboń/wSensie
Fot. wSensie

Więcej z tej kategorii...

Kierwiński (PO) o zawiadomieniu ws. Tuska: Koniec kłamstwa smoleńskiego Macierewicza jest bliski, stąd takie konwulsyjne ruchy [WIDEO]

Minister Macierewicz na siłę stara się zainteresować opinię publiczną tym, co jest już dawno wyjaśnione. W tym doniesieniu są same kłamstwa – mówił Marcin Kierwiński w rozmowie z wSensie.pl.

Czarnecki (PiS) o repolonizacji mediów: "Gazeta Wyborcza" jest tak obiektywna w tej kwestii, jak ja bliski zatańczenia w balecie chińskim [WIDEO]

Będę używał własnego terminu. Wymyśliłem go, uważam, że jest adekwatny do sytuacji. Raczej mówmy o "westernizacji", czyli nawiązujmy do standardów, które są na Zachodzie – podkreślił w rozmowie z wSensie.pl Ryszard Czarnecki, komentując plany repolonizacji mediów.

Siemoniak (PO): Dla pluralizmu dobrze jest, że część mediów jest własnością kapitału zagranicznego [WIDEO]

Odbieram te hasła repolonizacyjne jako próby zawłaszczania przez opcję rządzącą poszczególnych mediów – podkreślił w rozmowie z wSensie.pl Tomasz Siemoniak.

Kozłowski (Kukiz'15) o Tusku: Wolałbym obcokrajowca, który nam sprzyja, od Polaka, który nam nie sprzyja [WIDEO]

Teza prezesa Kaczyńskiego jest dość karkołomna. Nie da się ukryć, że to jest porażka polskiej dyplomacji – powiedział Jerzy Kozłowski, odnosząc się stwierdzenia prezesa PiS, że postawa Polski ws. reelekcji Donalda Tuska świadczy o wzroście podmiotowości naszego kraju.

Żaryn (PiS): Z mniejszościami ukraińską i wietnamską nie mamy żadnej kolizji [WIDEO]

Są takie mniejszości narodowe w Polsce, których obecność jest albo jednoznacznie pozytywnie odbierana w przestrzeni publicznej, albo nawet jeżeli nie jest pozytywnie odbierana, to nie ma żadnej kolizji ani na poziomie interesów gospodarczych związanych z miejscami pracy, ani też kolizji kulturowych – mówił Jan Żaryn.

Śledzińska-Katarasińska (PO): TVP oglądam tylko po to, żeby zobaczyć, co tam znów nawywijali [WIDEO]

Czasem muszę, bo jeżeli mam się wypowiadać na temat tych świństw, które tam się wyprawiają w stosunku do widzów, to wypadałoby coś obejrzeć – odpowiedziała Iwona Śledzińska-Katarasińska, pytana o to, czy ogląda programy informacyjne w TVP.

Jackowski odpowiada Dzierżawskiemu: W PiS wszystkich nas łączy ogromny szacunek do życia [WIDEO]

Sądzę, że jest to wypowiedź emocjonalna i jest to również próba jednak pewnego działania politycznego i z tego punktu widzenia należy ją oceniać – tak skomentował słowa Mariusza Dzierżawskiego Jan Maria Jackowski.

Tumanowicz (RN): Jesteśmy za tym, by w Polsce była spójność etniczna, kulturowa i religijna [WIDEO]

"Na pewno sprowadzanie milionów Ukraińców do Polski, którzy są w stanie pracować za dużo niższą płacę, nie pomaga w tym, by Polacy mogli zostawać w Polsce i tutaj godnie żyć i pracować".

 

 

Platforma za katastrofę smoleńska obwinia gen. Błasika. Miał naciskać na pilotów, by lądowali w Smoleńsku

Polska

Platforma Obywatelska przedstawiła ustalenia powołanego w zeszłym roku zespołu parlamentarnego, który bada "manipulacje" dotyczące katastrofy smoleńskiej.

Polak wśród ofiar ataku w Londynie. May: Zamachowiec urodził się w Wielkiej Brytanii

Świat

Premier Wielkiej Brytanii Theresa May poinformowała, że wśród rannych w zamachu w Londynie jest obywatel Polski. Pozostali poszkodowani to: 12 Brytyjczyków, Francuzi, dwoje Rumunów, czterech obywateli Korei Płd., Niemiec, Chińczyk, Amerykanin i dwóch Greków.

Szef Komitetu Doradczego ds. Religii prezydenta Trumpa spotkał się z o. Tadeuszem Rydzykiem

Polska

W Polsce przebywają doradcy ds. religii amerykańskiego prezydenta Donalda Trumpa Kenneth Blackwell oraz Ralph Reed. Delegacja spotkała się między innymi z o. Tadeuszem Rydzykiem, dyrektorem Radia Maryja i inicjatorem powstania Kaplicy Pamięci ku czci Polaków ratujących Żydów.

Tyszka: PiS nie radzi sobie w polityce zagranicznej. Może ulec szantażowi Brukseli

Polska

Prawo i Sprawiedliwość może "ulec szantażowi z Brukseli" w sprawie przyjmowania imigrantów, dlatego Kukiz’15 proponuje zorganizowanie referendum w tej sprawie – powiedział na antenie TVP wicemarszałek sejmu Stanisław Tyszka.

Rostowski: Szydło i Waszczykowski siedzą i drżą, co im prezes powie

Polska

Były wicepremier Jacek Rostowski powiedział, że premier Beata Szydło i szef MSZ Witold Waszczykowski nie nadają się do prowadzenia polityki zagranicznej, o czym świadczyć ma wizyta w Londynie Jarosława Kaczyńskiego.

Szydło grozi: Nie podpiszemy Deklaracji Rzymskiej, jeśli nie zostaną spełnione nasze warunki

Polska

Premier Beata Szydło powiedziała, że polski rząd złożył cztery warunki dotyczące Deklaracji Rzymskiej, która ma zostać przyjęta w sobotę na unijnym szczycie w Rzymie.

Pogoda Warszawa z serwisu
Informujemy, pokazujemy i nazywamy rzeczy po imieniu. Słowem: pokazujemy świat takim, jaki jest. Znajdziecie nas na:

www.wsensie.pl
www.wsensie.tv
www.facebook.com/wsensiepl
www.twitter.com/wSensie


logo wSensie
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo.

2017 Copyright wSensie.pl
Ta strona wykorzystuje do swojego działania pliki Cookies. Możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki. Blokada może spowodować niepoprawne działanie strony lub brak dostępu do niektórych jej funkcji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.