23 marca 2017
czwartek
POGODA:
ZNAJDZIESZ NAS NA:

Projekt miał dwie wyraźne części: uderzenie w asystentów i doradców w samorządach i likwidację gabinetów politycznych. To jest suma około pół miliarda złotych wydatków rocznie – tłumaczył w rozmowie z wSensie.pl Tomasz Jaskóła, którego ugrupowanie przegrało walkę o likwidację gabinetów politycznych.

– Mamy do czynienia z nową koalicją. Niech żyje nowa koalicja partii politycznych! Wszyscy członkowie wszystkich partii politycznych, czyli Prawa i Sprawiedliwości, Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej i PSL, zagłosowali (na posiedzeniu podkomisji ds. gabinetów politycznych – red.) za odrzuceniem w pełni tego projektu

– ironizował polityk ruchu Kukiz'15.

– Jest to wielka porażka nie tylko moja, ale przede wszystkim obywateli, bo widać, że partie, jeśli chodzi o interesy, utrzymują dużą współpracę, na zewnątrz pokazując teatr rywalizacji

– skwitował Tomasz Jaskóła.

Reporter: Agnieszka Radzik
Zdjęcia i montaż: Adam Soboń/wSensie
Fot. wSensie

 

Więcej z tej kategorii...

Kierwiński (PO) o zawiadomieniu ws. Tuska: Koniec kłamstwa smoleńskiego Macierewicza jest bliski, stąd takie konwulsyjne ruchy [WIDEO]

Minister Macierewicz na siłę stara się zainteresować opinię publiczną tym, co jest już dawno wyjaśnione. W tym doniesieniu są same kłamstwa – mówił Marcin Kierwiński w rozmowie z wSensie.pl.

Czarnecki (PiS) o repolonizacji mediów: "Gazeta Wyborcza" jest tak obiektywna w tej kwestii, jak ja bliski zatańczenia w balecie chińskim [WIDEO]

Będę używał własnego terminu. Wymyśliłem go, uważam, że jest adekwatny do sytuacji. Raczej mówmy o "westernizacji", czyli nawiązujmy do standardów, które są na Zachodzie – podkreślił w rozmowie z wSensie.pl Ryszard Czarnecki, komentując plany repolonizacji mediów.

Siemoniak (PO): Dla pluralizmu dobrze jest, że część mediów jest własnością kapitału zagranicznego [WIDEO]

Odbieram te hasła repolonizacyjne jako próby zawłaszczania przez opcję rządzącą poszczególnych mediów – podkreślił w rozmowie z wSensie.pl Tomasz Siemoniak.

Kozłowski (Kukiz'15) o Tusku: Wolałbym obcokrajowca, który nam sprzyja, od Polaka, który nam nie sprzyja [WIDEO]

Teza prezesa Kaczyńskiego jest dość karkołomna. Nie da się ukryć, że to jest porażka polskiej dyplomacji – powiedział Jerzy Kozłowski, odnosząc się stwierdzenia prezesa PiS, że postawa Polski ws. reelekcji Donalda Tuska świadczy o wzroście podmiotowości naszego kraju.

Żaryn (PiS): Z mniejszościami ukraińską i wietnamską nie mamy żadnej kolizji [WIDEO]

Są takie mniejszości narodowe w Polsce, których obecność jest albo jednoznacznie pozytywnie odbierana w przestrzeni publicznej, albo nawet jeżeli nie jest pozytywnie odbierana, to nie ma żadnej kolizji ani na poziomie interesów gospodarczych związanych z miejscami pracy, ani też kolizji kulturowych – mówił Jan Żaryn.

Śledzińska-Katarasińska (PO): TVP oglądam tylko po to, żeby zobaczyć, co tam znów nawywijali [WIDEO]

Czasem muszę, bo jeżeli mam się wypowiadać na temat tych świństw, które tam się wyprawiają w stosunku do widzów, to wypadałoby coś obejrzeć – odpowiedziała Iwona Śledzińska-Katarasińska, pytana o to, czy ogląda programy informacyjne w TVP.

Jackowski odpowiada Dzierżawskiemu: W PiS wszystkich nas łączy ogromny szacunek do życia [WIDEO]

Sądzę, że jest to wypowiedź emocjonalna i jest to również próba jednak pewnego działania politycznego i z tego punktu widzenia należy ją oceniać – tak skomentował słowa Mariusza Dzierżawskiego Jan Maria Jackowski.

Tumanowicz (RN): Jesteśmy za tym, by w Polsce była spójność etniczna, kulturowa i religijna [WIDEO]

"Na pewno sprowadzanie milionów Ukraińców do Polski, którzy są w stanie pracować za dużo niższą płacę, nie pomaga w tym, by Polacy mogli zostawać w Polsce i tutaj godnie żyć i pracować".

 

 

Platforma za katastrofę smoleńska obwinia gen. Błasika. Miał naciskać na pilotów, by lądowali w Smoleńsku

Polska

Platforma Obywatelska przedstawiła ustalenia powołanego w zeszłym roku zespołu parlamentarnego, który bada "manipulacje" dotyczące katastrofy smoleńskiej.

Polak wśród ofiar ataku w Londynie. May: Zamachowiec urodził się w Wielkiej Brytanii

Świat

Premier Wielkiej Brytanii Theresa May poinformowała, że wśród rannych w zamachu w Londynie jest obywatel Polski. Pozostali poszkodowani to: 12 Brytyjczyków, Francuzi, dwoje Rumunów, czterech obywateli Korei Płd., Niemiec, Chińczyk, Amerykanin i dwóch Greków.

Szef Komitetu Doradczego ds. Religii prezydenta Trumpa spotkał się z o. Tadeuszem Rydzykiem

Polska

W Polsce przebywają doradcy ds. religii amerykańskiego prezydenta Donalda Trumpa Kenneth Blackwell oraz Ralph Reed. Delegacja spotkała się między innymi z o. Tadeuszem Rydzykiem, dyrektorem Radia Maryja i inicjatorem powstania Kaplicy Pamięci ku czci Polaków ratujących Żydów.

Tyszka: PiS nie radzi sobie w polityce zagranicznej. Może ulec szantażowi Brukseli

Polska

Prawo i Sprawiedliwość może "ulec szantażowi z Brukseli" w sprawie przyjmowania imigrantów, dlatego Kukiz’15 proponuje zorganizowanie referendum w tej sprawie – powiedział na antenie TVP wicemarszałek sejmu Stanisław Tyszka.

Rostowski: Szydło i Waszczykowski siedzą i drżą, co im prezes powie

Polska

Były wicepremier Jacek Rostowski powiedział, że premier Beata Szydło i szef MSZ Witold Waszczykowski nie nadają się do prowadzenia polityki zagranicznej, o czym świadczyć ma wizyta w Londynie Jarosława Kaczyńskiego.

Szydło grozi: Nie podpiszemy Deklaracji Rzymskiej, jeśli nie zostaną spełnione nasze warunki

Polska

Premier Beata Szydło powiedziała, że polski rząd złożył cztery warunki dotyczące Deklaracji Rzymskiej, która ma zostać przyjęta w sobotę na unijnym szczycie w Rzymie.

Pogoda Warszawa z serwisu
Informujemy, pokazujemy i nazywamy rzeczy po imieniu. Słowem: pokazujemy świat takim, jaki jest. Znajdziecie nas na:

www.wsensie.pl
www.wsensie.tv
www.facebook.com/wsensiepl
www.twitter.com/wSensie


logo wSensie
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo.

2017 Copyright wSensie.pl
Ta strona wykorzystuje do swojego działania pliki Cookies. Możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki. Blokada może spowodować niepoprawne działanie strony lub brak dostępu do niektórych jej funkcji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.