sobota
| 24 marca 2018

Kulesza (Kukiz'15): PiS nie jest w stanie przygotować sensownej reformy systemu podatkowego [WIDEO]

Agnieszka Radzik: czwartek, 20 kwiecień 2017

Trzymam kciuki za obniżenie kosztów pracy. Uważam, że to jest jeden z większych problemów polskiej gospodarki – powiedział Jakub Kulesza w rozmowie z wSensie.pl.

– Opodatkowanie pracy jest na bardzo wysokim poziomie. Średnio oddajemy fiskusowi, ZUS-owi i innym instytucjom, które pobierają opodatkowanie z tytułu pracy, około 41 proc. z tego, co wypracowujemy. To jest oczywiście poukrywane – część oddaje pracownik, część oddaje pracodawca w imieniu pracownika, część jest zabierana w formie składek i danin, ale średnio to wychodzi 41 proc.

 – tłumaczył polityk ruchu Kukiz’15.

– Najważniejsze w tym projekcie jest uproszczenie pobierania tych składek

 – podkreślił Kulesza, odnosząc się do projektu, którego współautorem jest poseł Adam Abramowicz z PiS, a którego celem jest obniżenie opodatkowania pracy do poziomu 25 procent.

Poseł ruchu Kukiz'15 skomentował również wypowiedź Ryszarda Terleckiego, który poinformował, że ów projekt nie jest autorstwa PiS i ma charakter ponadpartyjny.

– Prawo i Sprawiedliwość nie jest w stanie przygotować sensownej reformy systemu podatkowego

– ocenił Jakub Kulesza.

Reporter: Agnieszka Radzik
Zdjęcia i montaż: Adam Soboń/wSensie
Fot. wSensie

 

Zobacz więcej z kategorii: Polska | Świat | Gospodarka | Opinie | Bez komentarza | Po godzinach | wSensie.tv
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo. 2018 Copyright wSensie.pl
Ta strona wykorzystuje do swojego działania pliki Cookies. Możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki. Blokada może spowodować niepoprawne działanie strony lub brak dostępu do niektórych jej funkcji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij