poniedziałek
| 19 lutego 2018
 

Martyna Wojciechowska ambasadorką kampanii "Medycyna Na Krańcach Świata"

Oliver Pochwat: piątek, 06 październik 2017

29 września odbyła się konferencja prasowa "Medycyna Na Krańcach Świata". Jej ambasadorką została Martyna Wojciechowska - znana podróżniczka i dziennikarka. Podzieliła się ona z uczestnikami konferencji swoją wiedzą i doświadczeniem, które zdobywała w czasie swoich podróży.

Odwiedzając odległe zakątki świata bardzo często nie jesteśmy odpowiednio przygotowani z zakresu medycyny podróży. Pomysłodawcy kampanii chcą zwrócić szczególną uwagę, jak ważna jest edukacja oraz profilaktyka.

"Medycyna Na Krańcach Świata" to kampania skierowana do dwóch grup: lekarzy oraz przyszłych podróżujących. Celem kampanii jest uświadomienie społeczeństwa jakie ryzyko niesie za sobą wycieczka w egzotyczne kraje.

Problem medycyny podróży jest duży nawet w środowisku medycznym. Osoby planujące podróż w odległe zakątki ziemi nie mają odpowiedniego źródła informacji. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez G-Pharma Consulting, pierwszym źródłem informacji jest bardzo często farmaceuta.

Jak mówi Martyna Wojciechowska, "z podróży możesz przywieźć wszystko, przywieź tylko dobre wspomnienia".

Reporter: Oliver Pochwat

Zdjęcia i montaż: Barbara Goliasz/wSensie.tv

Fot. wSensie.tv

Oliver Pochwat
Author: Oliver Pochwat
O Autorze
Dziennikarz. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji, Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Zainteresowania: polityka, konflikty światowe, historia, relacje polsko-ukraińskie, rekonstrukcja historyczna.
Ostatnie Artykuły tego autora

Zobacz więcej z kategorii: Polska | Świat | Gospodarka | Opinie | Bez komentarza | Po godzinach | wSensie.tv
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo. 2018 Copyright wSensie.pl
Ta strona wykorzystuje do swojego działania pliki Cookies. Możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki. Blokada może spowodować niepoprawne działanie strony lub brak dostępu do niektórych jej funkcji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij