18 stycznia 2018
czwartek
POGODA:
ZNAJDZIESZ NAS NA:

 

Posłowie PO od dwóch lat funkcjonują tylko po to, by atakować rząd PiS. Tym razem poseł Halicki poruszył newralgiczny temat wykorzystywania policji przez rząd do swoich celów. Przypomnieliśmy jak rząd PO-PSL brutalnie tłumił Marsze Niepodległości. Kto był na manifestacji choćby w 2014 roku, ten pamięta jak ulice Warszawy zajęły kordony policji, jak polewaczki oblewały szlauchami manifestantów, jak nad ulicami unosił się gaz łzawiący, wreszcie jak zamaskowani prowokatorzy rzucali cegłami w uczestników Marszu.

Posłowie Platformy Obywatelskiej postanowili w Sejmie zorganizować briefing, by wytknąć rządowi Beaty Szydło wykorzystywanie policji do swoich celów, na przykładzie wydarzeń w Słupsku związanych z lipcowymi protestami o "wolne sądy".

Jak w wielu miastach Polski, tak i w Słupsku w lipcu br. odbył się protest wobec proponowanych przez PiS zmian w systemie sądownictwa. Manifestacja została zgłoszona na policję jako zakłócająca spokój i porządek publiczny. Po prostu komuś przeszkadzała grupa ludzi wykrzykująca przez megafony różne hasła i blokująca główne ulice, więc zadzwonił na policję. Po przyjęciu zawiadomienia słupska policja sprawdzała, czy manifestacja jest legalna oraz wezwała na przesłuchanie panią Annę Bogucką-Skowrońską, opozycjonistkę w czasach PRL, senator I kadencji, co wielce ubodło parlamentarzystów z Platformy Obywatelskiej, mimo iż postępowanie zostało umorzone.

Wykorzystując tę okazję posłowie PO, jak przystało na opozycję totalną, znów zaatakowało rząd Prawa i Sprawiedliwości zarzucając wykorzystywanie policji do swoich, partyjnych celów.

Źdźbło w oku bliźniego widzisz, a belki w swoim nie…

Posłowie Zbigniew Konwiński i Andrzej Halicki opierając się na lipcowych wydarzeniach w słupsku oskarżyli Prawo i Sprawiedliwość o "odgradzanie się płotem od obywateli" i "nękanie ludzi uczestniczących w pokojowej manifestacji w Słupsku". Im dłużej briefing trwał, tym retoryka posłów PO była coraz bardziej barwna, emocjonalna i negatywna. Posłowie zażądają od ministra spraw wewnętrznych i administracji, Mariusza Błaszczaka zakazu wykorzystywania policji do celów politycznych.

– Mamy apel do polskiej policji, bo polska policja dzisiaj, niczym kiedyś Milicja Obywatelska w rękach partii komunistycznej, staje się narzędziem do zastraszania obywateli

– mówi poseł Halicki.

Postanowiłam przypomnieć posłom Platformy Obywatelskiej sytuację z 2014 roku, konkretnie listopadowego Marszu Niepodległości, w którym wzięło udział kilkadziesiąt tysięcy manifestantów. Marsz został brutalnie stłumiony przez uzbrojonych w pałki i gaz łzawiący funkcjonariuszy policji. Dlaczego? Za rządów PO-PSL marsze miały charakter nie tyle patriotyczny, co antyrządowy i wydawać by się mogło, że na 2014 rok przypadła kulminacja "antyplatformerskich" nastrojów, co było koalicji rządowej bardzo nie w smak.

Rozpoczęło się od prowokacji zamaskowanych mężczyzn, prawdopodobnie funkcjonariuszy policji, którzy doprowadzili do rozpoczęcia zamieszek. Pamiętam, że Marsz miał zostać z tego powodu zakończony w połowie trasy. Gdy dotarliśmy pod Stadion Narodowy rozpoczęła się jatka, manifestanci vs policja, wszystko pod chmurą łzawiącego gazu. Relacje z przebiegu Marszu Niepodległości w 2014 roku są powszechnie dostępne na YT, więc śmiało można sprawdzić, jak wyglądała manifestacja i jak została stłumiona.

Jako uczestnik Marszu Niepodległości 2014 zapytałam posła Halickiego o to, czy za czasów rządów PO-PSL policja nie była wykorzystywana do celów politycznych.

– Nieprawda. Jeszcze raz powtórzę, każde działanie ze strony policji, które nie jest związane z ochroną obywateli i gwarantowaniem im bezpieczeństwa, będzie działaniem niezgodnym z ustawą o policji

– odpowiedział poseł PO.

Zastanawiające. Od tamtego wydarzenia odbyły się już dwa Marsze Niepodległości, na których również byłam. Żaden incydent z udziałem policji nie miał miejsca. Poddaję pod refleksję.

 

Reporter: Ewa Zajączkowska

Zdjęcia i montaż: Marcin Hernik/wSensie

Fot. YouTube

 

wycinka w puszczywycinka w puszczy białowieskiejekolodzyhodowla noreknorka hodowlana, ferma norekzakaz hodowli zwierzat futerkowychzakaz hodowli noreknorki Prawda o hodowli norek

Więcej z tej kategorii...

DEJA VU! Warszawski Strajk Kobiet: "Przyszliśmy po prawo i sprawiedliwość!" (WIDEO)

W wyjątkowo zimną środę odbyła się manifestacja środowisk skupionych wokół Warszawskiego Strajku Kobiet. Manifestanci przeszli ulicami Warszawy rozpoczynając swój pochód spod biura Platformy Obywatelskiej. Kulminacyjnym momentem było pojawienie się maszerujących pod siedzibą partii wiodącej. Koniecznie musicie zobaczyć zajawkę tego, co działo się podczas protestu. 

Misiło (Nowoczesna): Ręcznik, który wiesza się na bramce jest lepszy od Kurskiego. TVP to kalka goebbelsowskiej propagandy!

Piotr Misiło skomentował dla wSensie.pl pojawiające się głosy o usunięciu ze stanowiska prezesa TVP Jacka Kurskiego. Sprawa dotyczy kosztów organizacyjnych imprezy Sylwestrowej w Zakopanem.

Dyskusji o aborcji ciąg dalszy. "Prawo w Polsce to zbrodnia! Nawet jeśli ofiarą pada jeden człowiek"

Aborcja w Polsce nadal budzi kontrowersje. Ma swoich zwolenników i przeciwników. Mimo uzyskanego wiele lat temu kompromisu są osoby, które chcą liberalizować bądź radykalizować obowiązujące przepisy.

Rzecznik Przedsiębiorców w Nowym Sączu, a nie w Warszawie? "Te gościnne miasto jest kuźnią biznesmenów"

Do Sejmu trafił projekt ustawy o Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców. Instytucja ta ma stać na straży prawa firm z Polski i realizować założenia Konstytucji Biznesu. Klub Jagielloński przygotował obywatelską poprawkę, która przeniesie Biuro Rzecznika z Warszawy do Nowego Sącza. Miasto to jest nazywane "stolicą polskich milionerów" i jest wzorem rozwoju regionu.

Lubnauer (Nowoczesna): Przygotowaliśmy projekt, który liberalizuje przepisy aborcyjne

Katarzyna Lubanuer skomentowała dla wSensie.pl odrzucenie projektu "Ratujmy Kobiety".

Furgo (PO): Platforma to jedyne ugrupowanie, które jest w stanie rzucić rękawice PiSowi

Grzegorz Furgo skomentował dla wSensie.pl usunięcie z Platformy Obywatelskiej posłów, którzy zagłosowali przeciwko projektowi "Ratujmy Kobiety".

Jackowski (PiS): Totalna opozycja totalnie pogubiła się w tym kim naprawdę jest

Senator Jan Maria Jackowski skomentował dla wSensie.pl zapowiedź Grzegorza Schetyny o ukaraniu posłów, którzy złamali ustalenia wewnątrzpartyjne i zagłosowali przeciwko projektowi "Ratujmy Kobiety".

Kamiński (UED): Przywództwo Schetyny jest słabe i każdy to widzi niezależnie od poglądów politycznych

Michał Kamiński skomentował dla wSensie.pl zapowiedź Grzegorza Schetyny o ukaraniu posłów, którzy złamali ustalenia wewnątrzpartyjne i zagłosowali przeciwko projektowi "Ratujmy Kobiety".

Macierewicz grzmi: Nie możemy poddać się szantażowi Unii. Sankcje to próba narzucenia niewolniczej mentalności

Polska

Antoni Macierewicz po stracie funkcji szefa MON nie był aktywny w mediach. Wyjątek zrobił udzielając wywiadu "Gazecie Polskiej", w którym opowiedział m.in. o tym co sądzi o sankcjach, którymi straszy nas UE oraz o sytuacji geopolitycznej Polski.

Wałęsa: Kiszczak działał na zlecenie Kaczyńskich!

Bez komentarza

Kolejna sensacyjna teoria Lecha Wałęsy. Były prezydent opublikował kontrowersyjny post na Facebooku, w którym przekonuje, że teczki Kiszczaka powstały na zlecenie braci Kaczyńskich.

Nie możesz znaleźć partnera seksualnego? Według Światowej Organizacji Zdrowia jesteś niepełnosprawny

Po godzinach

Ludzie, którzy nie uprawiają seksu lub usilnie, ale bezskutecznie szukają partnera by posiadać potomstwo, a także ci, którzy są w związku 12 miesięcy, ale nie współżyją lub nie mają potomstwa zostaną uznani za niepełnosprawnych. Światowa Organizacja Zdrowia chce tymi zmianami zapewnić wszystkim "prawo do reprodukcji”.

Mazurek do Schmidt: Wszyscy mówią, że się koncertowo zaoraliście

Polska

Dziennikarz Robert Mazurek rozmawiał z poseł Joanną Schmidt o sytuacji w jakiej znalazła się Nowoczesna i cała opozycja. Poruszył także temat zawieszenia przez parlamentarzystkę swojego członkostwa w partii.

Austria popiera Komisję Europejską w sporze z Polską

Polska

Kanclerz Austrii Sebastian Kurz w wywiadzie dla niemieckiego dziennika "Frankfurter Allgemeine Zeitung" powiedział jakie jest jego stanowisko ws. wsparcia Komisji Europejskiej w sporze z Polską.

Ciężarne kobiety w Wenezueli dostaną zasiłek w wysokości…4 dolarów

Świat

Prezydent Wenezueli obiecał pomoc ciężarnym kobietom. Każda kobieta w "stanie błogosławionym" otrzyma co miesiąc zasiłek w wysokości 700 tys boliwarów, co daje ok. 4 dolarów…

Pogoda Warszawa z serwisu
Informujemy, pokazujemy i nazywamy rzeczy po imieniu. Słowem: pokazujemy świat takim, jaki jest. Znajdziecie nas na:

www.wsensie.pl
www.wsensie.tv
www.facebook.com/wsensiepl
www.twitter.com/wSensie


logo wSensie
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo.

Ta strona wykorzystuje do swojego działania pliki Cookies. Możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki. Blokada może spowodować niepoprawne działanie strony lub brak dostępu do niektórych jej funkcji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.