18 grudnia 2017
poniedziałek
POGODA:
ZNAJDZIESZ NAS NA:

Podczas wczorajszej konferencji prasowej w Sejmie, Robert Winnicki zapowiedział złożenie wniosku do CBA w sprawie decyzji UOKiK odnośnie niemieckiej firmy Saria Polska, która chce przejąć trzy polskie spółki zajmujące się utylizacją odpadów.

Co ciekawe, chęć przejęcia przez obcy kapitał polskich firm utylizacyjnych zbiega się w czasie z próbą zlikwidowania hodowli zwierząt futerkowych w naszym kraju. Z racji tego, że likwidacja polskiej dochodowej branży jest Sarii na rękę, Robert Winnicki podejrzewa, że działania firmy mogą nie być przypadkowe.

– W ostatnim czasie UOKiK podjął pozytywną decyzję w sprawie przejęcia kontroli trzech istotnych spółek: Struga S.A, Kemos, Eko-Stok. Mają być one przejęte przez Saria Polska Sp. z o.o. (kapitał niemiecki). Może to mieć niebagatelny wpływ na polską gospodarkę, szczególnie na rolnictwo, ponieważ utylizacja w rolnictwie jest bardzo istotna, zwłaszcza w branżach hodowlanych. Pojawiają się przy tej okazji pytania, czy działania tzw. organizacji ekologicznych, zmierzających do likwidacji bardzo dochodowej hodowli zwierząt futerkowych, wynikają głównie z ideologicznych pobudek, czy też (dzieją się - dop. Red.) za pieniądze obce (w tym przypadku pochodzące z Niemiec)? Nie wiem czy tak jest, stawiam tutaj to pytanie. Warto, aby odpowiednie organy państwowe się tym zainteresowały. Sprawa może mieć drugie, a nawet trzecie dno, w związku z atakiem na branżę zwierząt futerkowych w Polsce

– oznajmił Winnicki.

– W momencie likwidacji branży hodowli zwierząt futerkowych, zostaną zaatakowane także branże z nią kooperujące. Dojdziemy do tego, że niemiecki  monopolista będzie mógł dyktować w Polsce ceny. Skupi, według szacunków, 90 proc. rynku utylizacyjnego, wtedy wzrosną ceny za odpady. Ma to charakter bardzo dużej afery

– powiedział polityk.

Winnicki skomentował także informację podaną przez naszego dziennikarza odnośnie otrzymania przez Otwarte Klatki pół miliona dolarów grantu przez firmy z Doliny Krzemowej (m.in. Facebook, czy Google) na walkę z hodowlami kur na mięso (a więc branży kooperującej z hodowlą zwierząt futerkowych).

– Jest to coś niesamowitego, ale przewidywałem to, kiedy dwa tygodnie temu było posiedzenie w sali kolumnowej, dopytywałem, czy zaraz nie zostanie zaatakowana branża drobiarska. Idą tu zarówno grube interesy potężnych międzynarodowych graczy oraz skrajna ekoideologia. Czy Facebook, czy Google – to potężne, międzynarodowe korporacje. Jeśli czegokolwiek ludzie mogą się obawiać w XXI wieku, to nawet nie zamachów, nie autorytarnych systemów politycznych, a dyktatu globalnych koncernów. Powinien zająć się tym kontrwywiad

– stwierdził lider Ruchu Narodowego.

Winnicki negatywnie ocenił działania tzw. organizacji ekologicznych i wskazał, że powinny zająć się nimi polskie służby.

– Otwarte Klatki są ekspozyturą obcych interesów gospodarczych w Polsce. Nie wiem czy ci ludzie wierzą w swoją oszołomską ideologię, którą głoszą, czy też robią to wyłącznie dla pieniędzy, ale jeśli mówią o tym, że współpracują z utylizatorami, to znaczy, że są lobbystami obcego interesu. Jeśli tak, to politycy partii rządzącej wspierają interesy obcych koncernów, przeciwnych polskim przedsiębiorstwom. To jest gruby skandal. ABW powinna wziąć to na tapetę jako zagrożenie bezpieczeństwa gospodarczego Polski. Trzeba sprawdzić, czy tzw. organizacje ekologiczne nie są organizacjami mafijnymi, na ile ich działanie ma charakter wymuszenia, pewnej zmowy pobierania pieniędzy od utylizatorów, firm, które mają w tym głęboki interes. Pytanie, czy nie jest to forma jakiegoś haraczu? To jest temat dla prokuratury i ABW.

– skwitował parlamentarzysta.

Obok niego, w konferencji prasowej wziął udział hodowca zwierząt futerkowych, Maciej Sobieszczyk, który przedstawił zagrożenia, jakie niesie ze sobą likwidacja branży, w której się specjalizuje.

– Straty, które możemy ponieść przy braku hodowli zwierząt futerkowych idą w miliardy. Chce nam się odebrać nasze interesy. To będzie ogromna strata dla naszych rodzin, także dla pozostałych Polaków, gdyż ceny drobiu i ryb ogromnie wzrosną

– przyznał ze smutkiem przedsiębiorca.

 

Reporter: Pablo

Zdjęcia i montaż: Barbara Goliasz/wSensie.tv

Fot. wSensie

 

wycinka w puszczywycinka w puszczy białowieskiejekolodzyhodowla noreknorka hodowlana, ferma norekzakaz hodowli zwierzat futerkowychzakaz hodowli noreknorki Prawda o hodowli norek

Więcej z tej kategorii...

Marek Jakubiak: Prawicowe rządy dokręcają śrubę przedsiębiorcom. To jest normalne? Nie wstyd wam?

Premier Morawiecki w swoim expose zapowiedział, że „ Do przedsiębiorczych przedsiębiorców dołącza przedsiębiorcze państwo”. Marek Jakubiak z Kukiz'15 skomentował: „Tam nic nie było o przedsiębiorczości, jak traktować przedsiębiorców”.

Słynny pseudo obrońca krzyża, a dzisiaj opozycjonista, Andrzej Hadacz dla wSensie: Ma być ustawa, że w sobotę i niedzielę nie będzie Internetu

Andrzej Hadacz, który kilka lat temu wcielał się w rolę obrońcy krzyża na Krakowskim Przedmieściu, obecnie walczy o... Konstytucję. Spod Pałacu Prezydenckiego skomentował dla wSensie protest opozycji. 

Szopka u prezydenta! Opozycja śpiewa kolędę o Konstytucji

Wczoraj pod Pałacem Prezydenckim odbył się protest w obronie Konstytucji "Łańcuch Światła - łańcuch ludzi pod pałacem prezydenckim". Skupił on zwolenników opozycji.

Kosiniak-Kamysz: Premier Morawiecki nie czuje klimatów polskiej wsi

Przewodniczący PSL Władysław Kosiniak-Kamysz krytycznie odniósł się do wczorajszego expose premiera Mateusza Morawieckiego w aspekcie rolnictwa. Premier zapowiedział m.in. zabieganie o wyższe dopłaty dla rolników oraz walkę z ASF, który rozprzestrzenił się w Polsce dotykając małych i średnich producentów trzody chlewnej.

Niesiołowski o premierze Morawieckim: To popychadło i marionetka

Stefan Niesiołowski (Unia Europejskich Demokratów) odniósł się do objęcia przez Mateusza Morawieckiego stanowiska premiera RP oraz zachowania dwóch resortów: finansów i rozwoju.

"Zostawcie nam nasze miejsca pracy!" Kolejne protesty w Warszawie

8 grudnia do Warszawy przyjechało kilka tysięcy osób, by zamanifestować swój sprzeciw wobec planowanego wprowadzenia zakazu hodowli zwierząt na futra i uboju rytualnego. Przekaz był jasny: "Zostawcie nam nasze miejsca pracy!", "Nie zabierajcie jedynego źródła utrzymania!" Czy parlamentarzyści mimo wszystko, w imię ideologii poprą zakaz?

Fanatyczni Obywatele RP… znawcami tematyki rolnej

Podczas piątkowej manifestacji zwolenników opozycji z Obywateli RP i KOD lider jednego z opozycyjnych ugrupowań nieumiejętnie próbował podchwycić hasła rolnicze.

Koniec zwierząt w cyrku? Kolejna wojna pseudoekologów

Cyrk Zalewski – 135 lat wspaniałych tradycji, siedem pokoleń artystów oraz towarzyszących im zwierząt, dających radość szczególnie najmłodszej widowni...

Podlaski ONR: Na złodzieja i alimenciarza zebrano 32 tys., a na kobietę, która potrzebuje na operację dają same ochłapy

Bez komentarza

Mateusz Kijowski zapowiedział, że "bez stresu" przeżyje święta, bowiem Elżbiecie Pawłowicz udało się zebrać kwotę ponad 30 tys. na "Stypendium Wolności" dla niego. Dość kuriozalna sytuacja wywołała stanowczą reakcję członków podlaskiego ONR.

Znowu gorąco na Ukrainie. Zwolennicy Saakaszwiliego szturmowali Pałac Październikowy w Kijowie

Świat

W centrum Kijowa zgromadzili się zwolennicy byłego prezydenta Gruzji, który zwołał po raz kolejny "Marsz za impeachment", domagając się odejścia Petra Poroszenki. Demonstranci usiłowali dostać się do Pałacu Październikowego gdzie mieści się Międzynarodowe Centrum Kultury i Sztuki. Zamierzali założyć tam swój sztab. Od kilku tygodni na wezwanie byłego prezydenta Gruzji przed Radą Najwyższą Ukrainy stoją namioty zwolenników Saakaszwilego i założonej przez niego na Ukrainie partii Sojusz Nowych Sił.

Macierewicz: W Polsce mundur żołnierza, armia, była, jest i będzie fundamentem nie tylko bezpieczeństwa, ale także patriotyzmu

Polska

Antonii Macierewicz uczestniczył w niedzielę przed Grobem Nieznanego Żołnierza w uroczystej promocji 195 żołnierzy rezerwy na pierwszy stopień oficerski. Szef MON w płomiennym przemówieniu przypomniał o roli wojska w czasie wojny i pokoju. Macierewicz odniósł się również do Katastrofy Smoleńskiej.

Prochy ofiar obozu w Treblince w kartonowym pudełku

Polska

Czy w dawnym lotniczym hangarze na krakowskich Czyżynach znaleziono prochy ofiar obozu w Treblince? Wiele na to wskazuje . Opisane pudełko oraz metalową urnę z napisem "Sachsenhausen" odnalazł mieszkaniec Krakowa. Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, iż przedmiot był w posiadaniu bezdomnych.

Leszek Miller wyśmiał Mateusza Kijowskiego

Polska

Były premier Leszek Miller za pośrednictwem Twittera skomentował zbiórkę pieniędzy dla Mateusza Kijowskiego. Polityk zażartował z Kijowskiego i sumy, która w jego ocenie wystarczy na Święta. 

81 proc. Czechów przeciwko napływowi islamskich imigrantów

Świat

Czeskie Centrum Badania Opinii Publicznej opublikowało sondaż, z którego wynika, że zdecydowana większość Czechów jest przeciwna przyjmowaniu imigrantów. Co ciekawe Czesi są bardziej scepytcznie nastawieni do imigrantów niż Polacy.

Pogoda Warszawa z serwisu
Informujemy, pokazujemy i nazywamy rzeczy po imieniu. Słowem: pokazujemy świat takim, jaki jest. Znajdziecie nas na:

www.wsensie.pl
www.wsensie.tv
www.facebook.com/wsensiepl
www.twitter.com/wSensie


logo wSensie
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo.

Ta strona wykorzystuje do swojego działania pliki Cookies. Możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki. Blokada może spowodować niepoprawne działanie strony lub brak dostępu do niektórych jej funkcji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.