17 stycznia 2018
środa
POGODA:
ZNAJDZIESZ NAS NA:

 

Premier Morawiecki w swoim expose zapowiedział, że „ Do przedsiębiorczych przedsiębiorców dołącza przedsiębiorcze państwo”. Marek Jakubiak z Kukiz'15 skomentował: „Tam nic nie było o przedsiębiorczości, jak traktować przedsiębiorców”.

Premier Morawiecki zapowiedział zwiększenie roli państwa w gospodarce, mówiąc, że „Państwo wraca do gry na poważnie. Do przedsiębiorczych przedsiębiorców dołącza przedsiębiorcze państwo”. Ponadto zapowiedział m.in. zwiększenie płacy minimalnej, uszczelnienie podatków i wydatków na służbę zdrowia, czy powstanie specjalnego pakietu ustaw dla przedsiębiorców w tzw. "Konstytucji dla biznesu”.

– Ja to z trybuny sejmowej powiedziałem, że jeżeli się parę paragrafów i kilkanaście punktów tejże ustawy poświęca na to, jak interpretować interpretacje, które mają interpretować z kolei prawo, to już samo w sobie jest takim wariactwem, że tak naprawdę należałoby mówić, że z wariatami mamy do czynienia

– stwierdza Marek Jakubiak.

Poseł ruchu Kukiz'15 bardzo krytycznie odniósł się do przemówienia premiera Morawieckiego na mównicy sejmowej. Ponadto zaznaczył, że w expose nie padły żadne konkrety, mające pozytywny wpływ na gospodarkę państwa, co notabene ma być głównym kierunkiem działań polskiego rządu na najbliższe dwa lata.

– Z pragmatycznego patrzenia przedsiębiorcy wynika, że ustawę o podatki CIT należy spakować i wyrzucić do kosza na śmieci i wprowadzić leczący te wszystkie patologie 1% podatek przychodowy. To się nazywa rewolucja, ale dałbym sobie rękę uciąć, że w związku z prostotą rozliczania tego podatku obligatoryjnego przyjedzie do Polski kilkadziesiąt tysięcy przedsiębiorstw z Zachodu, które też mają dosyć podatku CIT, a to by było kopnięcie do przodu. I to by była reforma gospodarcza

– wyjaśnia poseł.

– Przedsiębiorczość to jest spokojny sen przedsiębiorcy i tak należałoby to odczytać, czego życzę panu premierowi

– dodaje.

– O dziwo wszystkie liberalne i prawicowe rządy przykręcają śrubę przedsiębiorcom, a SLD, jako jedyne w ówczesnym czasie dokonało reformy obniżając podatek CIT i wprowadzając go jako liniowy podatek, do dnia dzisiejszego istniejący. Pytam się, czy to jest normalne i czy nie wstyd wszystkim prawicowcom, że to lewica musiała naprawiać i ułatwiać życie przedsiębiorcom, a oni dalej uważają przedsiębiorców za potencjalnych złodziei

– zaznacza Marek Jakubiak.

Jeżeli przedsiębiorczość ma polegać na tym, że będziemy zasuwać wszyscy w fabrykach zachodnich, bo przecież polskiego kapitału nie stać na budowanie fabryk, to jak mają wrócić te 2,5 mln ludzi, które wyjechało z Polski za chlebem? 2500 miesięcznie brutto? Nie wrócą!

– podsumowuje parlamentarzysta.

 

Redaktor: Ewa Zajączkowska

Zdjęcia i montaż: Marcin Hernik/wSensie

Fot. videosejm.pl/FB Mateusz Morawiecki/FB Marek Jakubiak

 

wycinka w puszczywycinka w puszczy białowieskiejekolodzyhodowla noreknorka hodowlana, ferma norekzakaz hodowli zwierzat futerkowychzakaz hodowli noreknorki Prawda o hodowli norek

Więcej z tej kategorii...

Misiło (Nowoczesna): Ręcznik, który wiesza się na bramce jest lepszy od Kurskiego. TVP to kalka goebbelsowskiej propagandy!

Piotr Misiło skomentował dla wSensie.pl pojawiające się głosy o usunięciu ze stanowiska prezesa TVP Jacka Kurskiego. Sprawa dotyczy kosztów organizacyjnych imprezy Sylwestrowej w Zakopanem.

Dyskusji o aborcji ciąg dalszy. "Prawo w Polsce to zbrodnia! Nawet jeśli ofiarą pada jeden człowiek"

Aborcja w Polsce nadal budzi kontrowersje. Ma swoich zwolenników i przeciwników. Mimo uzyskanego wiele lat temu kompromisu są osoby, które chcą liberalizować bądź radykalizować obowiązujące przepisy.

Rzecznik Przedsiębiorców w Nowym Sączu, a nie w Warszawie? "Te gościnne miasto jest kuźnią biznesmenów"

Do Sejmu trafił projekt ustawy o Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców. Instytucja ta ma stać na straży prawa firm z Polski i realizować założenia Konstytucji Biznesu. Klub Jagielloński przygotował obywatelską poprawkę, która przeniesie Biuro Rzecznika z Warszawy do Nowego Sącza. Miasto to jest nazywane "stolicą polskich milionerów" i jest wzorem rozwoju regionu.

Zielińska (Kukiz'15): W kwestiach światopoglądowych powinniśmy głosować w zgodzie z własnym sumieniem

Katarzyna Zielińska skomentowała dla wSensie.pl usunięcie z Platformy Obywatelskiej posłów, którzy zagłosowali przeciwko projektowi "Ratujmy Kobiety". Parlamentarzystka nie kryła zdziwienia zachowaniem partii Grzegorza Schetyny.

Furgo (PO): Platforma to jedyne ugrupowanie, które jest w stanie rzucić rękawice PiSowi

Grzegorz Furgo skomentował dla wSensie.pl usunięcie z Platformy Obywatelskiej posłów, którzy zagłosowali przeciwko projektowi "Ratujmy Kobiety".

Jackowski (PiS): Totalna opozycja totalnie pogubiła się w tym kim naprawdę jest

Senator Jan Maria Jackowski skomentował dla wSensie.pl zapowiedź Grzegorza Schetyny o ukaraniu posłów, którzy złamali ustalenia wewnątrzpartyjne i zagłosowali przeciwko projektowi "Ratujmy Kobiety".

Kamiński (UED): Przywództwo Schetyny jest słabe i każdy to widzi niezależnie od poglądów politycznych

Michał Kamiński skomentował dla wSensie.pl zapowiedź Grzegorza Schetyny o ukaraniu posłów, którzy złamali ustalenia wewnątrzpartyjne i zagłosowali przeciwko projektowi "Ratujmy Kobiety".

Skurkiewicz (PiS): Beata Mazurek wyśmienicie sprawdzi się w nowej roli

Wojciech Skurkiewicz skomentował dla wSensie.pl wybór Beaty Mazurek na wicemarszałka Sejmu.

Mazurek do Schmidt: Wszyscy mówią, że się koncertowo zaoraliście

Polska

Dziennikarz Robert Mazurek rozmawiał z poseł Joanną Schmidt o sytuacji w jakiej znalazła się Nowoczesna i cała opozycja. Poruszył także temat zawieszenia przez parlamentarzystkę swojego członkostwa w partii.

Austria popiera Komisję Europejską w sporze z Polską

Polska

Kanclerz Austrii Sebastian Kurz w wywiadzie dla niemieckiego dziennika "Frankfurter Allgemeine Zeitung" powiedział jakie jest jego stanowisko ws. wsparcia Komisji Europejskiej w sporze z Polską.

Ciężarne kobiety w Wenezueli dostaną zasiłek w wysokości…4 dolarów

Świat

Prezydent Wenezueli obiecał pomoc ciężarnym kobietom. Każda kobieta w "stanie błogosławionym" otrzyma co miesiąc zasiłek w wysokości 700 tys boliwarów, co daje ok. 4 dolarów…

Macierewicz dementuje: Nie odchodzę z PiS. To próba destrukcji ze strony WSI!

Polska

Antoni  Macierewicz odniósł się do spekulacji na temat odejścia z PiS i założenia nowego ugrupowania politycznego. Polityk skomentował także odwołanie go ze stanowiska ministra obrony narodowej.

"Idę do lasu, nie wiem, czy przeżyję, nie możemy być razem". Hieronim Dekutowski ps.. "Zapora" – najsłynniejszy "Cichociemny"

Opinie

Hieronim Dekutowski przyszedł na świat  24 września 1918 roku w Dzikowie. Był najmłodszym z dziewięciorga dzieci. Od najmłodszych lat serce Hieronima było napełniane miłością do Polski.

"Tata był dobrym nazistą". Ogórek: Wściekły atak na moją książkę "polskich" portali i histeria Wachterów

Polska

Niedoszła prezydent Magdalena Ogórek napisała książkę pod tytułem "Lista Wachtera. SS-man, który okradł Kraków". Ogórek nie spodziewała się zapewne takiej fali krytyki pod adresem swoim i lektury, której jest autorką.

Pogoda Warszawa z serwisu
Informujemy, pokazujemy i nazywamy rzeczy po imieniu. Słowem: pokazujemy świat takim, jaki jest. Znajdziecie nas na:

www.wsensie.pl
www.wsensie.tv
www.facebook.com/wsensiepl
www.twitter.com/wSensie


logo wSensie
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo.

Ta strona wykorzystuje do swojego działania pliki Cookies. Możesz je zablokować w ustawieniach swojej przeglądarki. Blokada może spowodować niepoprawne działanie strony lub brak dostępu do niektórych jej funkcji. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.