poniedziałek
| 28 września 2020
Redakcja | 22 stycznia 2019

Dulkiewicz powalczy o fotel prezydenta Gdańska: "Wiem, że pan prezydent by sobie tego życzył"

Dulkiewicz powalczy o fotel prezydenta Gdańska:

Była wiceprezydent Gdańska i zastępczyni śp. prezydenta Pawła Adamowicza Aleksandra Dulkiewicz oficjalnie ogłosiła dziś start w uzupełniających wyborach prezydenckich w Gdańsku. Do zaplanowanych na 3 marca wyborów pójdzie jako kandydatka stowarzyszenia "Wszystko dla Gdańska".

Swoją kandydaturę Dulkiewicz ogłosiła podczas konferencji prasowej.

– Pomimo krótkiego, bardzo krótkiego czasu, który upłynął od śmierci prezydenta Adamowicza, nasze miasto, jego ukochany Gdańsk musi żyć i funkcjonować dalej. Przez ostatnie 13 lat współpracowałam z prezydentem Adamowiczem. Przez te lata przekazywał mi swoją mądrość, dzielił się doświadczeniem, wprowadzał w trudną materię zarządzania miastem, współpracy z ludźmi, rozmów z mieszkańcami. Uczył mnie jak patrzeć na Gdańsk jego oczami, jak kochać gdańszczanki i gdańszczan, jak oddawać im tę miłość, którą oni dają temu miastu

– mówiła na konferencji prasowej Aleksandra Dulkiewicz.

– Podjęłam decyzję o kandydowaniu na urząd prezydenta Gdańska. Choć kontekst jest bardzo trudny, bolesny, dla mnie osobiście również, wiem, że pan prezydent by sobie tego życzył. Będę kandydowała z listy "Wszystko dla Gdańska", bo założył je pan prezydent, tworzyliśmy jest wspólnie i jest to środowisko progdańskie i proobywatelskiej i chciałabym je godnie reprezentować. Wierzę, że wspólnie te wybory wygramy. Oddaje się do dyspozycji gdańszczanek i gdańszczan, żebyśmy wspólnie mogli miastem zarządzać, ale też wypełnić testament i spuściznę prezydenta Adamowicza. Wiem, że nie będzie to łatwe, ale miasto solidarności i wolności musi trwać i rozwijać się nadal w duchu wartości, które były bliskie panu prezydentowi

– dodała komisarz Gdańska.

– Bardzo bym chciała, żeby te wybory nie były walką polityki i polityków, ale rozsądnym zastanowieniem się nad spuścizną Pawła Adamowicza i nad rozwojem naszego miasta dla dobra gdańszczanek i gdańszczan, bo Gdańsk to najcudowniejsze miejsce na świecie

– mówiła Dulkiewicz.

Obecnie Dulkiewicz pełni obowiązki prezydenta Gdańska. Na stanowisko komisarza została wskazana przez premiera Mateusza Morawieckiego, który podpisał rozporządzenie w sprawie przeprowadzenia przedterminowych wyborów w Gdańsku.

300polityka.pl/MS/Fot. Facebook Aleksandra Dulkiewicz


wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo. 2018 Copyright wSensie.pl
Zgodnie z rozporzadzeniem możesz cofnąć zgode którą wcześniej nam dałeś. Jednak uprzedzamy że portal może przestać działać poprawnie. Cofnij zgodę.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij na „x” w prawym górnym rogu tej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej o polityce prywatności możesz przeczytać tutaj.