Redakcja | 23 grudnia 2020
Prezydent odpowiedział, czy zamierza się zaszczepić

Prezydent Andrzej Duda gościł na antenie Polsat News, gdzie rozmawiał z Dorotą Gawryluk m.in. o sytuacji epidemicznej i "Narodowym Programie Szczepień".
Prezydent Duda przyznał, że "nie lubi, gdy ktoś operuje igłą w okolicy jego ramion". Zdradził jednak, że zamierza zaszczepić się przeciwko koronawirusowi.
Są takie sytuacje, gdy czy ktoś jest entuzjastą szczepień czy nie jest, powinien takiej akcji (szczepień – red.) się poddać
– stwierdził.
Jestem gotów się zaszczepić oczywiście i wezmę udział w narodowym programie szczepień. Deklaruję to jasno i wyraźnie. Jest tylko kwestia w jakiej okoliczności będą szczepieni ozdrowieńcy. Jeżeli tylko będzie taka możliwość, bez odbierania szczepionki komuś bardziej potrzebującemu, oczywiście że się zaszczepię. Dlatego że uważam, że tego wymaga w tej sytuacji zdrowy rozsądek.
– stwierdził prezydent Andrzej Duda w rozmowie z Dorotą Gawryluk w Polsat News.
My musimy powrócić na normalną drogę funkcjonowania i rozwoju. To niszczące dla nas jako państwa, jako społeczeństwa ta pandemia koronawirusa. Musimy jak najszybciej się jej pozbyć i uczynić wszystko, żeby ją jak najszybciej zniwelować
– dodał prezydent.
300polityka.pl, polsatnews.pl /GG/ Fot. Radosław Czarnecki, CC BY-SA 4.0, Wikimedia Commons