poniedziałek
| 23 lipca 2018

Ewakuacja Galerii Handlowej. Wyluzowani Polacy wychodzą: Nie jesteśmy Paryżem!

Robert Wyrostkiewicz: sobota, 03 luty 2018
Ewakuacja centrum handlowego

Podczas piątkowych zakupów w Galerii Handlowej w Wołominie nagle rozległ się donośny komunikat po polsku i angielsku: "Wszystkie  osoby proszone są o natychmiastową ewakuację. Proszę o zachowanie spokoju (...)".

Klienci galerii niespiesznie opuścili obiekt. Nikt nie biegł. Nikt nie krzyczał. Dlaczego?

– Jakbyśmy byli w Paryżu zaraz by coś pie.rznęło, a ludzie by nas stratowali

– powiedziała nastolatka chwilę po wyjściu z galerii nawiązując zdaje się do tzw. kryzysu imigracyjnego.

– No. I ciekawe za ile będzie można wejść. Koszyk miałem pełen

– wtórował jej niewiele straszy kolega.

Faktycznie, pomimo braku wiedzy, czy ewakuacja nastąpiła na skutek informacji o bombie czy z powodów bardziej banalnych, większość klientów stanęła jakby nigdy nic pod drzwiami czekając na ponowne otwarcie.

Okazało się – a przynajmniej tak sprawę relacjonują internauci na regionalnych forach społecznościowych – że wołomiński "zamachowiec" to młodociany figlarz, który podpalił papier toaletowy w jednej z ubikacji.

Do kosza przyjechały dwa zastępy straży pożarnej, a obiekt oddymiono.

Łatwo sobie wyobrazić, jaki efekt wywołałby komunikat o konieczności natychmiastowej ewakuacji puszczony z głośników w galeriach handlowych państw, które ubogaciły się kulturowo imigrantami.

Redaktor: Robert Wyrostkiewicz

Zdjecia: Robert Wyrostkiewicz

Montaż: wSensie

Fot. wSensie

Robert Wyrostkiewicz
Author: Robert Wyrostkiewicz
O Autorze
Robert Wyrostkiewicz - Redaktor wSensie.pl, wcześniej dziennikarz śledczy, informacyjny, reporter m.in. w "Warszawskiej Gazecie", Polskim Radiu Radio dla Ciebie, "Niedzieli", "Naszej Polsce", Fronda.pl czy Prawy.pl; Redaktor Naczelny serwisu Archeolog.pl i publicysta pism archeologiczno-historycznych ("Odkrywca", "Zakazana Historia" i inne). Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich i były wiceprezes Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy. Kandydat KSD do Rady Etyki Mediów, odrzucony przez REM z powodów politycznych,członek rady programowej Radia dla Ciebie; autor książki "Absurdy postępu" (zbiór artykułów z miesięcznika "Moja Rodzina"). Prezes Mazowieckiego Stowarzyszenia Historycznego "Exploratorzy.pl" (współodkrywca mogił Żołnierzy Wyklętych i uczestnik licznych ekshumacji identyfikacyjnych), założyciel Muzeum Wojny i Pokoju. Z wykształcenia politolog i pedagog, w tym roku zamierza skończyć archeologię. Z pasji... poszukiwacz skarbów. Odkrywca licznych stanowisk archeologicznych z okresu wpływów rzymskich i wędrówek ludów.
Ostatnie Artykuły tego autora

Zobacz więcej z kategorii: Polska | Świat | Gospodarka | Opinie | Bez komentarza | wSensie.tv
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo. 2018 Copyright wSensie.pl
Zgodnie z rozporzadzeniem możesz cofnąć zgode którą wcześniej nam dałeś. Jednak uprzedzamy że portal może przestać działać poprawnie. Cofnij zgodę.