piątek
| 20 lipca 2018

I Marsz Świętego Huberta - ku czci Niepodległej Rzeczpospolitej!

Redakcja: poniedziałek, 14 maj 2018

Leśnicy, rolnicy, hodowcy zwierząt i myśliwi poszli w I Marszu Świętego Huberta, zorganizowanym z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Przemarsz minął pomniki Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Paderewskiego oraz Wincentego Witosa, a delegacje organizatorów złożyły kwiaty pod każdym z nich, honorując w ten sposób czterech ojców niepodległości naszego kraju. Nie zabrakło patriotycznych pieśni, z "Mazurkiem Dąbrowskiego" i "Rotą" na czele.

– Marsz ma na celu jak piękną i potężną siłą jest polskie leśnictwo, łowiectwo, przemysł futrzarski, rolnicy i młodzież, która jest przyszłością naszego narodu

– mówi ks. Tomasz Duszkiewicz, duszpasterz Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych.

Marsz był organizowany przez Ekologiczne Forum Młodzieży we współpracy z Fundacją Wsparcia Rolnika Polska Ziemia.

Reporter: Sandra Skibniewska
Operator: Barbara Goliasz


Zobacz więcej z kategorii: Polska | Świat | Gospodarka | Opinie | Bez komentarza | wSensie.tv
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo. 2018 Copyright wSensie.pl
Zgodnie z rozporzadzeniem możesz cofnąć zgode którą wcześniej nam dałeś. Jednak uprzedzamy że portal może przestać działać poprawnie. Cofnij zgodę.