piątek
| 20 lipca 2018

Patryk Jaki ostro o kryzysie polsko-izraelskim: Za każdym razem, gdy polskie prawo się nie spodoba wystarczy tupnąć nogą?!

Ewa Zajączkowska: środa, 31 styczeń 2018
Patryk Jaki o ustawie ipn

Kryzys w relacjach z Izraelem oraz kryzys wizerunkowy, to skutki przyjętej nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Wiceminister sprawiedliwości wyjaśnia, że spór na linii Polska–Izrael rozpoczął się od tweeta lidera izraelskiej opozycji antyrządowej i ma związek z napiętą sytuacją w samym Izraelu.

– Nigdy przez rok czasu nikt nie zgłaszał wątpliwości ze strony izraelskiej, do projektu tej ustawy. (...) Dzisiaj pani ambasador Izraela tłumaczy szeczerze, że tak naprawdę jednym z najważniejszych powodów tego kryzysu był tweet lidera tamtejszej opozycji izraelskiej i skomplikowana sytuacja wewnętrzna w Izraelu, czyli sytuacja, której strona polska nie była w stanie przewidzieć

– wyjaśnił Patryk Jaki.

– Nie może być takiej sytuacji, że jak moje, czy państwa wnuki, kiedykolwiek pojadą gdzieś na świecie, żeby ich nie wskazywali "o to ci od holokaustu, ci Polacy"

– zaznaczył wiceminister sprawiedliwości.

– Polska jest regularnie na arenie międzynarodowej obrażana i przychodzi taki moment, że trzeba po prostu powiedzieć "dość!". Polskie państwo ma prawo dbać o swoje dobre imię, tym bardziej, że my naprawdę poczyniliśmy trzy ustępstwa na rzecz strony izraelskiej w stosunku do pierwotnego naszego projektu. (...) Tu trzeba ważyć też interesy polskiego państwa, czy po tym już nie pozostanie takie wrażenie, że za każdym razem, jak się jakieś prawo w Polsce nie będzie się podobało, to wystarczy tupnąć tak nogą?

– dodał.

 

Redaktor: Ewa Zajączkowska

Zdjęcia i montaż: Marcin Hernik/wSensie

Fot. wSensie/FB Auschwitz Birkenau

 

 

 

 

 

 

 

 


Zobacz więcej z kategorii: Polska | Świat | Gospodarka | Opinie | Bez komentarza | wSensie.tv
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo. 2018 Copyright wSensie.pl
Zgodnie z rozporzadzeniem możesz cofnąć zgode którą wcześniej nam dałeś. Jednak uprzedzamy że portal może przestać działać poprawnie. Cofnij zgodę.