niedziela
| 17 czerwca 2018

Szłapka (Nowoczesna): Nie wierzę, że PO weźmie na listę Giertycha, który wprowadził do Sejmu Luśnię i Macierewicza

Barbara Burdzy: środa, 07 luty 2018
Adam Szłapka

Poseł Nowoczesnej, Adam Szłapka jest zdania, że odwołanie Ryszarda Czarneckiego z funkcji przewodniczącego PE było konieczne. – Kompromitował tę instytucję – powiedział w rozmowie z reporterem wSensie.pl.

Parlament Europejski przegłosował odwołanie Ryszarda Czarneckiego z funkcji wiceprzewodniczącego. Czarnecki porównał europosłankę Różę Thun do szmalcowników. Poseł PiS podtrzymuje, że nie takie porównanie miał na myśli. Poseł PiS rozdawał dziś w PE ulotki z napisem "Dzisiaj to ja. Jutro możesz być ty!". Czarnecki jest zdania, że to "impeachment", zaś poseł Nowoczesnej, Adam Szłapka uważa, że odwołanie Czarneckiego było "absolutnie konieczne".

– Nie wiem czy pan poseł Czarnecki wie czym jest impeachment. Zdaje się, że nie pełni żadnej funkcji wykonawczej. Ryszard Czarnecki kompromituje Parlament Europejski i kompromituje Polskę. Swoją wybitną postawą doprowadził do sytuacji, w której pojęcie "szmalcownik" jest teraz powszechnie google'owane w całej Europie

– powiedział wSensie.pl Szłapka.

Od godz. 13 sejmowa komisja regulaminowa, spraw poselskich i immunitetowych opiniuje wniosek o zgodę Sejmu na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej byłego wiceministra środowiska, Stanisława Gawłowskiego (PO). Komisja rozpatrzy też wniosek o wyrażenie zgody na zatrzymanie i zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania posła.

– Gdyby nie to, że prokuratura została całkowicie upolityczniona i szefem prokuratury jest polityk PiS znany z tego, że miał już do czynienia z nadużywaniem władzy, bo przecież tylko przypadkiem nie został pociągnięty do odpowiedzialności przed Trybunałem Stanu w poprzedniej kadencji, to moglibyśmy faktycznie rozmawiać o tym, czy ten wniosek ma uzasadnienie, czy nie. Teraz siłą rzeczy postawa PiS doprowadziła do tego, że ta sprawa jest skrajnie upolityczniona

– uważa poseł.

– Oczywiście jeśli są jakieś bardzo poważne zarzuty, sprawa powinna być zbadana

– podkreślił.

We wtorek media obiegła informacja, że z list Platformy Obywatelskiej ma wystartować założyciel Młodzieży Wszechpolskiej i prezes LPR, mecenas Roman Giertych.

– Nie wierzę, że Platforma weźmie na swoją listę człowieka, który wprowadził do Sejmu Luśnię i Macierewicza

– nie krył zaskoczenia Szłapka.

 

Reporter: Barbara Burdzy

Zdjęcia i montaż: Leszek Rudziński

Fot. wSensie


Zobacz więcej z kategorii: Polska | Świat | Gospodarka | Opinie | Bez komentarza | wSensie.tv
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo. 2018 Copyright wSensie.pl
Zgodnie z rozporzadzeniem możesz cofnąć zgode którą wcześniej nam dałeś. Jednak uprzedzamy że portal może przestać działać poprawnie. Cofnij zgodę.