poniedziałek
| 16 lipca 2018

Antoni Macierewicz dla wSensie.pl: Wkład Polaków w ratowanie Żydów był ogromny

Oliver Pochwat: piątek, 06 lipiec 2018
Antoni Macierewicz

Były minister obrony narodowej Antoni Macierewicz skomentował dla wSensie.pl krytyczne stanowisko instytutu Yad Vashem wobec wspólnej deklaracji rządów Polski i Izraela. W ocenie Instytutu, w czasie w wojny pomoc Polaków w ratowaniu Żydów była stosunkowo niewielka, a napady i zabójstwa były powszechne.

Do sprawy odniósł się również Johnny Daniels, prezes fundacji From the Depths, który podkreśli, że w Izraelu jest silny antypolonizm. W ocenie Danielsa wspólne oświadczenie Morawieckiego i Netanjahu jest uczciwe i sprawiedliwie. Prezes fundacji podkreślił, że antypolonizm jest narzędziem chętnie wykorzystywanym do osiągnięcia celów politycznych.

– Nie skomentuję tej wypowiedzi dlatego, że nie znam tej wypowiedzi poza tym, co pan przywołał. Często spotykamy się z błędną interpretacją, albo brakiem wiedzy, albo jakimiś przekłamaniami, że ze względu na wagę tej sprawy będę się trzymał wspólnej deklaracji rządu Izraela, którego Yad Vashem jest instytucją i premiera Morawieckiego

– powiedział Antoni Macierewicz.

– Hitlerowcy mordowali całe wsie, których mieszkańcy pomagali Żydom

– przypomniał minister.

– To w tej deklaracji jest jasno powiedziane

– dodał.

Reporter: Oliver Pochwat

Zdjęcia i montaż: Barbara Goliasz

Fot. wSensie 


Zobacz więcej z kategorii: Polska | Świat | Gospodarka | Opinie | Bez komentarza | wSensie.tv
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo. 2018 Copyright wSensie.pl
Zgodnie z rozporzadzeniem możesz cofnąć zgode którą wcześniej nam dałeś. Jednak uprzedzamy że portal może przestać działać poprawnie. Cofnij zgodę.