wtorek
| 19 czerwca 2018

Piwo podrożeje? Korwin-Mikke dla wSensie.pl: Chodzi o to, żeby było na "500+" i inne socjalne pomysły rządu

Agnieszka Radzik: sobota, 24 czerwiec 2017

Jeszcze gorszy jest pomysł podniesienia akcyzy od e-papierosów. Zdaniem rządu ludzie za mało palą, bo e-papierosy robią im nieuczciwą konkurencję i ludzie za mało umierają, może o to chodzi – ironizował Janusz Korwin-Mikke w rozmowie z wSensie.pl, komentując rządowe plany podwyższenia akcyzy na piwo i e-papierosy.

– Po prostu chodzi o to, żeby ściągnąć z nas pieniądze, żeby było na "500+" i inne socjalne pomysły rządu

– stwierdził Janusz Korwin-Mikke.

Na pytanie, jakie zmiany powinny zostać wprowadzone w polskim prawie podatkowym, polityk odparł, że "przede wszystkim od ręki trzeba zlikwidować PIT, CIT i podatek od kupna-sprzedaży".

– Te trzy podatki powodują utrudnienia w gospodarce. Jak jest podatek dochodowy, to ja wtedy staram się nie mieć tego dochodu, unikam tego podatku. To samo tyczy się podatku od kupna-sprzedaży: jeżeli mam samochód, a chciałbym kupić sobie kuter rybacki, bo mam dość tej jazdy samochodem, a pani ma kuter rybacki i chciałaby sobie kupić samochód, to my tego nie zrobimy, bo jest podatek od kupna sprzedaży i nam się to nie opłaca. Ten podatek hamuje swobodną wymianę towarów i usług, i trzeba go skasować

– podkreślił prezes partii Wolność.

Reporter: Agnieszka Radzik
Zdjęcia i montaż: Adam Soboń/wSensie
Fot. wSensie


Zobacz więcej z kategorii: Polska | Świat | Gospodarka | Opinie | Bez komentarza | wSensie.tv
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo. 2018 Copyright wSensie.pl
Zgodnie z rozporzadzeniem możesz cofnąć zgode którą wcześniej nam dałeś. Jednak uprzedzamy że portal może przestać działać poprawnie. Cofnij zgodę.