piątek
| 22 czerwca 2018

Pawłowicz (PiS): Nigdy nie było rozliczenia sędziów za działalność w PRL

Redakcja: piątek, 21 lipiec 2017

Ówczesny Prezes Sądu Najwyższego uchronił sędziów przed rozliczeniem – mówiła w rozmowie z wSensie.pl Krystyna Pawłowicz, pytana o to, czy Sąd Najwyższy i Krajowa Rada Sądownicza powinny przeprosić za działania sądów w okresie PRL.

– Odchodząca prezes mogłaby w imieniu sędziów oraz wszystkich instytucji takie ubolewanie wyrazić

– skomentowała posłanka.

Pawłowicz odniosła się również do propozycji wyboru członków KRS.

– Pomysł dotyczący wyboru części członków KRS zaproponowany przez prezydenta oraz Kukiz'15 może w istocie doprowadzić do paraliżu, gdyż Prawo i Sprawiedliwość razem z Kukizem nie mają tylu głosów (3/5 – red.)

– stwierdziła posłanka

– Totalna opozycja, która uważa, że jeśli coś nam się nie udaje, to jest to już taki przyczółek dla wywalenia nas. Bo my wykazujemy wtedy naszą niesprawność i nieumiejętność przeprowadzania reform

– ubolewała Pawłowicz.

Reporter: Oliver Pochwat

Zdjęcia i montaż: Adam Soboń/wSensie Fot. wSensie


Zobacz więcej z kategorii: Polska | Świat | Gospodarka | Opinie | Bez komentarza | wSensie.tv
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo. 2018 Copyright wSensie.pl
Zgodnie z rozporzadzeniem możesz cofnąć zgode którą wcześniej nam dałeś. Jednak uprzedzamy że portal może przestać działać poprawnie. Cofnij zgodę.