czwartek
| 21 czerwca 2018

Sawicki dla wSensie: Prezydent Duda ma przyzwolenie od Kaczyńskiego na ''udawaną samodzielność'' [WIDEO]

Redakcja: środa, 09 sierpień 2017

To są stracone dwa lata dla Polski, bo Andrzej Duda w kampanii bardzo mocno podnosił kwestię, że nie będzie strażnikiem żyrandola i notariuszem partii rządzącej, a przez dwa lata robił to aż nadto – ocenił działalność głowy państwa były minister rolnictwa Marek Sawicki.

Zdaniem polityka PSL, ostatnie ruchy prezydenta, które były w kontrze do PiS, to pewna gra.

– Sądzę, że jednak pan prezydent Andrzej Duda ma przyzwolenie od pana prezesa Kaczyńskiego na ''udawaną samodzielność'', aby przynajmniej trzem politykom: Antoniemu Macierewiczowi, Ziobrze i Szyszce nieco utrzeć nosa, bo wymykają się z kontroli prezesa Kaczyńskiego

– stwierdził Sawicki, który uważa, że także spór prezydenta z szefem MON Antonim Macierewiczem o nominacje generalskie był "uzgodniony" z Kaczyńskim.

– Nie wyobrażam sobie, aby prezydent w tak krótkim czasie wybił się na aż tak wielką niezależność

– zaznaczył poseł PSL.

Reporter: Pablo
Zdjęcia i montaż: Adam Soboń/wSensie
Fot. wSensie


Zobacz więcej z kategorii: Polska | Świat | Gospodarka | Opinie | Bez komentarza | wSensie.tv
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo. 2018 Copyright wSensie.pl
Zgodnie z rozporzadzeniem możesz cofnąć zgode którą wcześniej nam dałeś. Jednak uprzedzamy że portal może przestać działać poprawnie. Cofnij zgodę.