sobota
| 21 lipca 2018

Kamila Gasiuk-Pihowicz (Nowoczesna): Nowoczesna potrzebuje nowego otwarcia, powrotu do korzeni

Redakcja: czwartek, 23 listopad 2017
Kamila Gasiuk-Pihowicz

Kamila Gasiuk-Pihowicz z Nowoczesnej na Briefingu prasowym poinformowała o sytuacji w Nowoczesnej oraz o kandydaturze Katarzyny Lubnauer na przewodnicząca partii.

– Podzielaliśmy taka wspólną opinię na temat tego, że Nowoczesna z jednej strony potrzebuje takiego nowego otwarcia ale z drugiej strony powrotu do korzeni. Wszyscy pamiętamy te emocje, które były na Torwarze, energii, nadziei. Nowoczesna potrzebuje takiego nowego otwarcia, powrotu także jak powiedziałam do korzeni czyli do partii odpowiedzialnej, racjonalnej, skupionej na gospodarce. Mieliśmy wspólne diagnozy, wspólne recepty i to naturalne, że w takich sytuacjach szuka się porozumienia. Jeżeli mamy wspólne poglądy no to na bok odkłada się ambicje i po prostu górę bierze odpowiedzialność za losy ugrupowania, za losy państwa. I doszliśmy do wniosku, że kandydatura pani Katarzyny Lubnauer na przewodniczącą Nowoczesnej jest najlepszym rozwiązaniem

– opiniowała posłanka

Kamila Gasiuk-Pihowowicz odpowiedziała również na pytanie dziennikarza czy Katarzyna Lubnauer byłaby lepsza od Ryszarda Petru na stanowisku szefa partii.

– Taka jest nasza w tym momencie deklaracja, tak

– odparła Gasiuk-Pihowocz

 

Reporter: Ewa Zajączkowska/Oliver Pochwat

Zdjęcia i montaż: Marcin Hernik/wSensie.tv

Fot.  wSensie.pl


Zobacz więcej z kategorii: Polska | Świat | Gospodarka | Opinie | Bez komentarza | wSensie.tv
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo. 2018 Copyright wSensie.pl
Zgodnie z rozporzadzeniem możesz cofnąć zgode którą wcześniej nam dałeś. Jednak uprzedzamy że portal może przestać działać poprawnie. Cofnij zgodę.