niedziela
| 17 czerwca 2018

Dyskusji o aborcji ciąg dalszy. "Prawo w Polsce to zbrodnia! Nawet jeśli ofiarą pada jeden człowiek"

Redakcja: środa, 17 styczeń 2018

 

Aborcja w Polsce nadal budzi kontrowersje. Ma swoich zwolenników i przeciwników. Mimo uzyskanego wiele lat temu kompromisu są osoby, które chcą liberalizować bądź radykalizować obowiązujące przepisy.

– Społeczeństwo w Polsce jest jak najbardziej przeciwne aborcji. To pokazuje tegoroczna zbiórka pod projektem zakazującym aborcji eugenicznej, ale pokazują to również zbiórki w poprzednich latach

– stwierdził Maciej Wiewiórka. Swoje zdanie w tej kwestii wyraziły także: przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer oraz Elżbieta Zielińska z ruchu Kukiz'15.

– Nikt nie chce w Polsce aborcji. Wszyscy w Polsce chcą aby było ich jak najmniej, dlatego potrzebna jest np. edukacja seksualna. Dlatego tak ważne jest, aby piętnastolatka, który skończy piętnaście lat i ma już prawo do legalnego uprawiania seksu mogła równocześnie mieć dostęp do antykoncepcji i mogła sama odwiedzić lekarza ginekologa.

– postulowała Lubnauer.

– Jest to pewnego rodzaju hipokryzja. Kiedy mówimy o łamaniu barier, mówimy o zakazie dyskryminacji. Pokazujemy te osoby z zespołem Downa jak sobie radzą, jak biorą udział w konkursach piękności czy jak startują na olimpiadzie dla osób niepełnosprawnych intelektualnie, a jednocześnie odbieramy takim osobom możliwości funkcjonowania w naszym społeczeństwie.

– zauważyła Elżbieta Zielińska.

Reporter: Oliver Pochwat

Zdjecia i montaż: Barbara Goliasz wSensie

Fot. wSensie.pl


Zobacz więcej z kategorii: Polska | Świat | Gospodarka | Opinie | Bez komentarza | wSensie.tv
wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo. 2018 Copyright wSensie.pl
Zgodnie z rozporzadzeniem możesz cofnąć zgode którą wcześniej nam dałeś. Jednak uprzedzamy że portal może przestać działać poprawnie. Cofnij zgodę.