wtorek
| 18 czerwca 2019

Pitu Pitu

Legendarne Pitu Pitu w klasycznej i niezmienionej formie powraca, aby cieszyć oczy i uszy szerokiej publiczności, tylko na wSensie.pl.

Coś zupełnie z innej beczki

W podwójnym NELSONIE

Cotygodniowy komentarz do spraw bardziej i mniej bieżących. Duet, którego nikomu nie trzeba przedstawiać – Stanisław Michalkiewicz w towarzystwie Rafała Otoki-Frąckiewicza. Wszystkie chwyty dozwolone!

Magazyn historyczny Leszka Żebrowskiego

Bezkompromisowo, szczerze i bez owijania w bawełnę. Wszystko to czego nie powiedzieli Wam w szkole nadrobi –znany z demaskowania historycznych kłamstw, wybitny publicysta – Leszek Żebrowski.

Nocna wymiana myśli

Rozmowy o tym, o czym nie chcą zazwyczaj rozmawiać dziennikarze mediów głównego nurtu; rządowych czy prywatnych, to pierwsze i jedyne imię bytu jakim jest „Nocna Wymiana Myśli”.

Robert Wyrostkiewicz do studia zapraszać będzie osoby, które mają coś do powiedzenia albo do ukrycia. Obojętnie. Byle bliżej prawdy.

Zapraszamy do śledzenia programu w każdy piątek o 21.00. Zespół „Nocnej Wymiany Myśli”

Safety check

SafetyCheck magazyn o broni i bezpieczeństwie.

Jedyny taki magazyn w Polsce, w którym o sprawach związanych z bronią palną będą wypowiadali się prawdziwi fachowcy. Tam gdzie jest broń, nie ma miejsca dla amatorów!

Rozmowa ze mną

To program satyryczny poświęcony najwybitniejszemu politykowi i prezydentowi. W każdym odcinku ikona walki z "komunom" będzie komentowała bieżące sprawy polityczne, niepolityczne, naukowe, być może nienaukowe, społeczne, medialne i niemedialne. Najwybitniejszy syn ziemi polskiej, który miał taką prezydenturę, jakiej nie będzie przez najbliższe 500 lat. Swoimi „radami” będzie uczył, doradzał a przede wszystkim bawił.

Powrót żywego esbeka

Pułkownik Wroński powraca ze zdwojoną siłą. W każdy piątek po 19:00 tylko na wSensie.pl znajdziecie nowy odcinek cyklu audycji, który poprowadzi dla Was łowca rosyjskich szpiegów.Grillowani będą wszyscy. Bez wyjątku od lewa do prawa, tak żeby dobrze się przypiekło. Kolejne odcinki programu Pana pułkownika znajdziecie w każdy piątek po 21:00 na www.wsensie.pl oraz naszym kanale YouTube

Polska na serio

Polska na serio. Rozmowy z politykami, publicystami i blogerami.

Świeży punkt widzenia na bieżące wydarzenia, którego nie zobaczysz w mainstreamowych mediach.

Polska na serio

Polska na serio. Rozmowy z politykami, publicystami i blogerami.

Świeży punkt widzenia na bieżące wydarzenia, którego nie zobaczysz w mainstreamowych mediach.

Polska na serio

Polska na serio. Rozmowy z politykami, publicystami i blogerami.

Świeży punkt widzenia na bieżące wydarzenia, którego nie zobaczysz w mainstreamowych mediach.

Tako rzecze naczelny

Cykl felietonów Redaktora Naczelnego projektu medialnego wSensie.pl Marka Miśki to nie tylko merytoryczny i celny komentarz na temat otaczających nas absurdów, ale przede wszystkim dźwiękowa uczta zbudowana na bazie mini słuchowiska lub jak kto woli "komiksu radiowego".

PITU PITU Konwersacje

"Konwersacje" Rafała Otoka-Frąckiewicza to rozmowy o bieżących wydarzeniach: politycznych, gospodarczych, społecznych i historycznych. Goście programu muszą mierzyć się z ogniem pytań i dociekliwym spojrzeniem prowadzącego. Bez politycznej poprawności, bez pobłażliwości, szczerze i merytorycznie.

Składnica Książek

Jarosław Kornaś do programu "Składnica książek" zaprasza konserwatywnych publicystów, nie tylko z Polski. Celnie i nieszablonowo o tym, co prozą i wierszem. O nowościach wydawniczych, z którymi "warto zarwać noc".

10 najważniejszych

"10 najważniejszych..." Stanisława Michalkiewicza to autorska, intelektualna wycieczka, podczas której usłyszycie o dziesięciu najważniejszych książkach, postaciach, wydarzeniach historycznych, zwrotach w historii świata. Nie zabraknie także listy największych zdrajców i indywiduów, których działanie miało wpływ na naszą historię.

Wierzę

"Wierzę" to program dobry dla wierzących i niewierzących. Po jego obejrzeniu wierzący będą musieli się zastanowić, niewierzący zobaczą, w co wierzymy, albo powinniśmy wierzyć – my – próbujący być katolikami.

Ewa Zajączkowska | 13 czerwca 2018

Kochają zwierzęta, gardzą ludźmi. Groźby, obelgi, uderzanie w rodzinę, to chleb powszedni Animalsów

Kochają zwierzęta, gardzą ludźmi. Groźby, obelgi, uderzanie w rodzinę, to chleb powszedni Animalsów

"Pamiętaj, samobójstwo nie jest rozwiązaniem problemów..." – pisze internauta.
"Proszę na siebie uważać!" – pisze kolejny użytkownik Facebooka. Wszystko po publikacji reportażu "Ciemna strona Animalsów".

Kilka dni temu, po opublikowaniu reportażu dotyczącego działalności dwóch największych organizacji prozwierzęcych w Polsce, Fundacji "Viva!" i Pogotowia dla Zwierząt, w sieci pojawiło się mnóstwo reakcji. Komentarze były zróżnicowane, wiele osób chwaliło pracę, jaka została włożona w produkcję materiału. Internauci dziękowali, że w końcu ktoś podjął temat bezkarnych organizacji prozwierzęcych, które panoszą się na prywatnych gospodarstwach i posesjach.

Moją uwagę przykuły jednak te komentarze mniej przychylne, a było ich nie mało. I nie byłoby w nich nic złego, gdyby odnosiły się bezpośrednio do treści zawartych w reportażu, merytorycznie go krytykowały (choć i takie się zdarzyły, za które zresztą dziękuję, wezmę uwagi do serca przy następnej produkcji).

O ile Fundacja "Viva!" i Pogotowie dla Zwierząt, o dziwo, nie zaregowały w żaden sposób po publikacji materiału, który przecież ujawnia kulisy ich działań, o tyle do ataku w sieci ruszyli zwolennicy animalsów. I tu, powiem kolokwialnie, złapałam się za głowę. Kilka z tych komentarzy wybrałam, możecie je zobaczyć w formie krótkiego filmiku. Ostrzegam, że są one pełne wulgaryzmów. Najpierw jednak ów materiał, który tak rozsierdził "obrońców zwierząt".

"Ty nazistowska s*ko ile zapłacili ci za ten materiał?", "Ty szm*to!", "Patrzę na twój ryj i rzygać mi się chce ścierwojadzie!", czy "Takie ścierwa jak ty powinni sterylizować żeby zbędny pomiot nie pojawiał się na ziemi"... To są tylko niektóre z wybranych komentarzy i prywatnych wiadomości, jakie obrońcy organizacji prozwierzęcych skierowali w moją stronę tylko dlatego, że odważyłam się pokazać drugą stronę ich ckliwych historyjek o ochronie zwierząt...

Gdy w trakcie realizacji reportażu zaprosiłam do skomentowania działalności organizacji prozwierzęcych red. Rafała Ziemkiewicza, nie spodziewałam się, że to, co powiedział, mianowicie, "jak często miłość do zwierząt idzie w parze z nienawiścią do ludzi", okaże się tak prawdziwe. Hejt który wylał się na mnie na Twitterze, wygenerowany szczególnie przez jedno fakekonto o nicku @DarasWegan, założone w sierpniu 2017 r., prawdopodobnie stworzone na potrzeby jakiejś dużej organizacji prozwierzęcej, przebił wszystko. Dlaczego tak uważam? Opis: "Jak możemy oczekiwać idealnych warunków na Ziemi, gdy nasze ciała są grobami zamordowanych zwierząt? Dopóki będą istniały rzeźnie, będą istniały i pola bitew", mówi wszystko. Być może, co jest oczywiście tylko teorią, jakaś prominentna postać wielkiej organizacji prozwierzęcej założyła sobie takie konto, by z ukrycia wylewać swoją frustrację na materiały, które potencjalnie mogą zaszkodzić organizacji w osiąganiu zysków.

@DarasWegan na moim Twitterze popisał się jeszcze bardziej: "Takie gnidy jak ty powinno się usówać (pisownia oryginalna) z życia społecznego!!!!", "I co najbardziej napiętnuje?! Ich zarobki!!! kłuje cię, że ktoś zarabia?! To ja tam wpłacam i ch*j ci do tego!!!"

Z opowieści osób pokrzywdzonych, a także z własnego doświadczenia wiem, że Fundacja "Viva!", a także jej organizacja córka – Otwarte Klatki, wobec osób niewygodnych stosują metodę uderzania w życie prywatne, rodzinne. Następuje pompowanie tego do tabloidowego newsa, by tym, którzy "za dużo mówią" odechciało się jakiejkolwiek walki, a autorytet takich osób został mocno podważony. I tak, sprytnymi metodami wyszukują informacje na temat dzieci, ich sytuacji materialnej, zdrowotnej, czy rodzinnej oraz różnymi kanałami pozyskują informacje wrażliwe, by stosować zmasowany hejt.

"Źli ludzie powinni tak samo potraktować twoją rodzinę!!!! zobaczysz jak to jest popierać przemoc!!!"; "Organizacje powinny wytoczyć ci proces żebyś do końca życia zdychała w ubóstwie kanalio!!!!!!"; "Powinni ci proces wytoczyć ździ*o!!!!"; "Żeby ci zdechło to co najbardziej kochasz za to co robisz!!!!" – czytamy w komentarzach na Twitterze pod reportażem "Ciemna strona Animalsów".

Hejterzy, komentujący w ten sposób i hejtujący mnie, pojawiają się wszędzie. Dostawałam nawet wiadomości od obrońców organizacji prozwierzęcych: "żebyś się czasem nie przejechała na tej współpracy z tymi mordercami sprzedajna dz... tak tylko ostrzegam."; "no hej może ciebie tak pomaltretujemy jak te zwierzęta na filmie co?"

Organizacje prozwierzęce zarzucają wszystkim wokół używanie fakekont do tworzenia odpowiednich treści w sieci, próbując możliwie jak najdalej odsunąć od siebie podejrzenie o stosowanie takich praktyk.

Groźby, obelgi, uderzanie w życie prywatne, rodzinne. Wszystko po to, by tego, który pisze coś nie po myśli naczelnych zwierzolubów w kraju, ośmieszyć i spróbować choć trochę uciszyć, co by, broń Boże, nie wyjawił za wiele i nie zmniejszył wpływów finansowych, o które tak zwierzoluby walczą. Przecież chronić zwierzęta można, ale tylko wtedy, gdy na koncie pojawi się odpowiednia kwota, nie tam jakieś karmy, czy coś, najlepiej przyjmuje się każda forma gotówki.

 

Fot. Aleksandra Kasperska

Opublikował:
Ewa Zajączkowska
Author: Ewa Zajączkowska
O Autorze
Dziennikarz, publicysta, komentator polityczny. Absolwentka Uniwersytetu Marii Skłodowskiej-Curie. Z pasji nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie. Antysocjalistka, wolnorynkowiec. Serce po prawej stronie.
Ostatnio opublikowane artykuły tego autora

wSensie.pl to polski portal internetowy, którego celem jest dostarczanie Czytelnikom najwyższej jakości informacji i opinii. Na naszych stronach znajdą Państwo najważniejsze informacje ze świata polityki i gospodarki, liczne wywiady i komentarze oraz wideo. 2018 Copyright wSensie.pl
Zgodnie z rozporzadzeniem możesz cofnąć zgode którą wcześniej nam dałeś. Jednak uprzedzamy że portal może przestać działać poprawnie. Cofnij zgodę.

Ta strona wykorzystuje pliki cookie

Używamy informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Mogą też korzystać z nich współpracujące z nami firmy badawcze oraz reklamowe. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij na „x” w prawym górnym rogu tej informacji. Jeśli nie wyrażasz zgody, ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w swojej przeglądarce. Więcej o polityce prywatności możesz przeczytać tutaj.